Wtorek, 5 lipca 2022 13:42
Reklama
Reklama
Reklama

Groźne zadymienie w budynku typu bliźniak. Uratowany kot oraz liczne pożary traw. KRONIKA STRAŻACKA 13-16.04.2021

Strażacy w ostatnich dniach często wzywani byli do pożarów traw i nieużytków rolnych. Często też ich interwencje polegały na udzieleniu wsparcia personelowi medycznemu podczas pomocy osobom poszkodowany na skutek zasłabnięcia. Do najpoważniejszej akcji minionego tygodnia doszło po północy w Dzierzgoniu, gdzie doszło do zadymienia budynku. Niewiele brakowało, by doszło do pożaru.
Groźne zadymienie w budynku typu bliźniak. Uratowany kot oraz liczne pożary traw. KRONIKA STRAŻACKA 13-16.04.2021

Pożar nieużytków rolnych

13 kwietnia w Sztumskiej Wsi sztumska straż pożarna interweniowała do palących się nieużytków rolnych, gdzie wypalane były pozostałości roślinne oraz pozostałości po zrębie drzewa. Na miejsce przybył także patrol policji.

Podjęte działania polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlna oraz błyskową. Przy wypalanych pozostałościach roślinnych obecny był użytkownik posesji, w obecności patrolu Policji. Trawy ugaszono przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego - tłumica, palącej się trawy w przydrożnym rowie. Na miejscu działały 4/24 z JRG Sztum.

 

Kotu na ratunek!

13 kwietnia, wieczorem w Starym Dzierzgoniu strażacy podjęli nietypową akcję ratowniczą. Tym razem ratunku wymagał kot, który znajdował się na drzewie na wysokości ok. 8m. Zwierzę od 4 dni nie potrafił zejść. Strażacy ustawili pojazd z włączoną sygnalizacją świetlną i błyskowa, sprawili drabinę... Ratownik schwytał kota, a następnie przekazał go właścicielce. . Na miejscu interweniowała OSP Stary Dzierzgoń.

 

Groźba pożaru w bliźniaku

W nicy z 13 na 14 kwietnia w Dzierzgoniu przy ul. T. Zawadzkiego „Zośki” w budynku jednorodzinnym typu bliźniak, na klatce schodowej pojawił się dym. Osoba zgłaszająca przekazała informacje, że nie ma kontaktu z sąsiadem w mieszkaniu.

Wysłani na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów z włączoną sygnalizacją świetlną i błyskową. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli na klatkę schodową i zaczęli pukać do drzwi mieszkania z którego wydobywał się dym. Po chwili mężczyzna otworzył mieszkanie od wewnątrz. Ratownicy pomogli mężczyźnie w ewakuacji z mieszkania na zewnątrz budynku. Mężczyzna był przytomny w kontakcie logicznym, jednak był roztrzęsiony pod wpływem chwili. Udzielono poszkodowanemu wsparcia psychicznego. Mężczyzna odmawiał wszelkiej pomocy medycznej. Ratownicy w mieszkaniu ustalili źródło zadymienia - pozostawiony garnek z spaloną potrawą na kuchence gazowej.

Mieszkanie przewietrzono, wcześniej odłączając sprzęty kuchenne. Na miejscu czynności prowadziły 2 jednostki OSP Dzierzgoń.

Strażacy apelują o szczególną ostrożność podczas użytkowania sprzętów kuchennych.

 

Kolejny pożar traw

14 kwietnia w Szropach dyżurny PSK zadysponował jednostki straży do palących się traw.

 

Zasłabnięcie

16 kwietnia strażacy interweniowali w Sztumskim Polu przy ul. Żeromskiego do pacjenta, który zasłabł w łazience. Strażacy pomogli personelowi medycznemu w udzieleniu pomocy poszkodowanemu.

opr. (tomm)/KP PSP Sztum


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama