Środa, 10 sierpnia 2022 05:03
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Nowi terytorialsi wcielą się w Malborku

Kolejni ochotnicy z województwa pomorskiego rozpoczną swoją żołnierską przygodę. Są wśród nich m.in. mieszkańcy Malborka, Kwidzyna, Sztumu, Słupska, Chojnic, Człuchowa i Trójmiasta.
Nowi terytorialsi wcielą się w Malborku
Autor: 7PBOT

Już w najbliższą sobotę, 8 maja, 49 nowych ochotników przekroczy bramy 71 batalionu lekkiej piechoty w Malborku, by po przejściu niezbędnych formalności założyć mundur Wojsk Obrony Terytorialnej. 25 z nich to osoby, które swoją przygodę z wojskiej dopiero zaczynają w związku z tym wszyscy oni przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe, zaś pozostali to ochotnicy, którzy złożyli już przysięgę wojskową po 1991 roku i oni muszą ukończyć 8-dniowe szkolenie wyrównawcze. Przyszli żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio to mieszkańcy pochodzący z całego obszaru województwa pomorskiego. Dominują mieszkańcy trójmiasta, jednak swoją przygodę z WOT zdecydowali się rozpocząć także ochotnicy z Malborka, Słupska, Człuchowa, Chojnic czy Kwidzyna. Wśród nowych terytorialsów  8 to kobiety co potwierdza, że WOT jest znakomitą alternatywą również dla nich a 5 Rodzaj Sił Zbrojnych jest tym, w którym służy największa liczba przedstawicielek płci pięknej.

Sobotnie wcielenie, będzie trzecim realizowanym w Malborku przez 7 Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej. Zgodnie z tradycją, szkolenie podstawowe zakończy się uroczystą przysięga wojskową, którą złożą żołnierze, którzy ukończą tzw. ”szesnastkę”. Po złożeniu wojskowego przyrzeczenia staną się oni pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego. Uroczystość zaprzysiężenia nowych terytorialsów odbędzie 23 maja o godz. 10.00, na terenie 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

 

 

Maciej Szalbierz

7 PBOT

 Foto: 7 PBOT

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama