Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:45
Reklama
Reklama
Reklama

Działaj Lokalnie 2021. Do zdobycia granty na działania społeczne!

Fundacja Pokolenia ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu „Działaj Lokalnie” 2021. O dofinansowanie pomysłów mogą ubiegać się minimum 3-osobowe grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe z powiatu tczewskiego. Maksymalna kwota dotacji to 6 tys. zł.
Działaj Lokalnie 2021. Do zdobycia granty na działania społeczne!
Autor: Materiały promocyjne

Konkurs 2021 zakłada dofinansowanie lokalnych inicjatyw, których celem jest współdziałanie na rzecz szeroko rozumianego dobra wspólnego. O dotacje sięgające 6 tys. złotych mogą się ubiegać organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z powiatu tczewskiego.

 

- W minionym roku Fundacja Pokolnia dofinansowała 22 inicjatywy na łączną kwotę 80 tys. zł, a pośród pomysłów znalazły się m.in. warsztaty kreatywnego modelowania elementów 3D, utworzenie ścieżki dydaktyczno-sensorycznej w gniszewskim parku, organizacja warsztatów florystycznych i stworzenie mobilnych ogródków z lawendą i kurdybankiem, gra miejska czy realizacja projektu muzycznego i nagranie płyty – informują Gosia Peplińska, Łukasz Rościszewski animatorzy Fundacji Pokolenia. - Sześć pomysłów włączyło się także w ogólnopolską akcję „Solidarni z bohaterami czasu epidemii” i zrealizowało projekty ukierunkowane na udzielanie lokalnego wsparcia, m.in. szyto i rozdawano maseczki, czy dostarczano produkty pierwszej potrzeby osobom starszym i z niepełnosprawnościami.

 

W ramach tegorocznego Konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na 3-6 miesięczne projekty, które:

- zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego;

- wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności;

- mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji;

- przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności;

- będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego – samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych;

- będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne – naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.

 

Z uwagi na specyficzny okres w jakim przyszło nam wszystkim funkcjonować, dodatkowym priorytetem w tegorocznej edycji są projekty przewidujące działania zmniejszające negatywne skutki epidemii.

Wnioski o dofinansowanie można składać drogą elektroniczną do 17 czerwca 2021 za pośrednictwem strony: www.system.dzialajlokalnie.pl. Regulamin konkursu znajduje się na: www.fundacjapokolenia.pl.

 

Katalog projektów w ramach DL jest bardzo szeroki. Zatem do dzieła! Liczymy na Waszą pomysłowość.

 

W przypadku pytań odpowiedzi udzielane są tel.: 58/352 45 46 lub e-mail: [email protected]

 

- Przewidujemy możliwość konsultacji on-line i tradycyjnych spotkań indywidualnych (z zachowaniem środków ostrożności zalecanych przez Ministra Zdrowia) – zachęcają animatorzy Gosia Peplińska, Łukasz Rościszewski. - Bardzo lubimy konsultować wnioski i podpowiadać, a bardzo nie lubimy odrzucać wniosków z powodów jakichś błahych uchybień formalnych, więc zapraszamy do kontaktu! Zachęcamy do aktywności, pamiętajmy żeby działać odpowiedzialnie, dbając o zdrowie swoje i innych. Niech to będzie dobry rok!

 

 

Działaj Lokalnie to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia, przy wsparciu finansowym Gmin: Gniew, Morzeszczyn, Subkowy, Pelplin, Miasta Tczewa oraz Banku Spółdzielczego w Tczewie.

 

Opr. (tomm)Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 27°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama