Sobota, 2 lipca 2022 01:11
Reklama
Reklama

MOK zaprasza na Koncert finałowy Festiwalu Poetyckiego im. ks. Janusza St. Pasierba

W sobotę 12 czerwca, godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbędzie się koncert finałowy XXV Pomorskiego Festiwalu Poetyckiego im. ks. Janusza St. Pasierba.
MOK zaprasza na Koncert finałowy Festiwalu Poetyckiego im. ks. Janusza St. Pasierba
Autor: Materiały promocyjne

ury oceniło już prace literackie (juwenilia i eseje) oraz nagrania z recytacjami i poezją śpiewaną. Podczas podsumowania przed koncertem zostaną wręczone nagrody pieniężne Marszałka Województwa Pomorskiego oraz nagrody rzeczowe Pomorskiej Kurator Oświaty, Starosty Tczewskiego, Burmistrza Pelplina i przewodniczącego Rady Miejskiej w Pelplinie.

 

Przypomnijmy, że Festiwal Pasierba organizowany jest od 1996 r., najpierw przez Liceum Ogólnokształcące im. ks. Janusza St. Pasierba, od 2007 r. wespół z Miejskim Ośrodkiem Kultury, a od 2012 r. partnerem jest Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Pelplinie. Od 25 lat pracami komitetu organizacyjnego kieruje Bogdan Wiśniewski.

 

Tegoroczna edycja Festiwalu jest – pomimo srebrnego jubileuszu – znacznie skromniejsza niż w latach ubiegłych. Powodem są oczywiście restrykcje związane z pandemią. Tym nie mniej przygotowaliśmy koncert poezji śpiewanej w doskonałym wykonaniu artystów, którzy nie tylko lubią, ale i potrafią łączyć poetyckie słowo z muzyka i śpiewem. W koncercie „Pasierb i inni” wystąpią: Monika Janeczek-Toporowska, Agata Glejt, Sławomir Hoduń, Jacek Hoduń oraz klarnecista Krzysztof Szałek (w zamian za saksofonistę Michała Sasinowskiego).

 

W ubiegłym – także pandemicznym - roku odbyła się pierwsza część 25 Festiwalu: zdalne warsztaty recytatorskie i poetyckie oraz koncert online „Najważniejszym świadectwem miłości jest obecność”, który można obejrzeć na youtube „Najważniejszym świadectwem miłości jest obecność”

 

 

Organizatorzy zapraszają serdecznie. Przypominamy, że wstęp ma wydarzenie jest wolny!

 

Koncert będzie ponadto transmitowany „na żywo” w serwisie YouTube 12 czerwca o godz. 18.00.

 

opr. (tomm)/MOK Pelplin

 Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama