niedziela, 25 września 2022 23:10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ruszył Jarmark Św. Dominika. Potrwa do 15 sierpnia

W sobotę, 24 lipca klucze do bram Gdańska trafiły do rąk kupców, a ulicami miasta przeszły barwne parady pod wodzą boga handlu Hermesa - to oznacza początek 761. Jarmarku św. Dominika. W tym roku w Jarmarku uczestniczy 650 wystawców, a handel i wydarzenia odbywają się w podziale na 9 strefa tematycznych (przystanków).
  • Źródło: UM Gdańsk
Ruszył Jarmark Św. Dominika. Potrwa do 15 sierpnia
Autor: Mat. prasowy UM w Gdańsku

Już po raz 761., w sobotę, 24 lipca, kupcy przejęli symbolicznie klucze do bram Gdańska na czas Jarmarku św. Dominika - wydarzenie drugi rok z rzędu odbyło się w formule on-line. Ceremonię zakończyło odegranie hymnu Jarmarku, złożonego w tym roku z 761 nut (jest ich zawsze tyle, ile lat ma wydarzenie). Chwilę później, w samo południe hymn ten w wykonaniu gdańskiego zespołu Tubicinatores Gedanenses rozbrzmiał ze schodów Dworu Artusa i z okien. Po odegraniu hymnu, wyruszyły tradycyjne, barwne parady prowadzące na Ołowiankę, Skwer Świętopełka i Skwer Heweliusza, do których dołączyły tłumy widzów.

Wśród licznych postaci pojawił się oczywiście Złoty Hermes, patron kupców oraz Karmazynowy Kogut - symbol Jarmarku św. Dominika, a także postaci alegoryczne, kuglarze, żonglerzy oraz grupy rekonstrukcyjne: Garnizon Gdańsk, Kompania Kaperska i Patrycjuszki. Bóg mórz i oceanów - Neptun, także przyłączył się do przemarszu.

Poza oczywistym walorem handlowym, Jarmark niesie ze sobą także mnóstwo wydarzeń dodatkowych dla odbiorców z każdej grupy wiekowej. Dlatego zanim zaplanujemy wizytę wśród kramów, warto sprawdzić, co jeszcze tego dnia oferuje Jarmark. W ciągu trzech tygodni zaplanowano m.in.: 26 koncertów, 24 występy DJ-ów, 13 spektakli dla dzieci i dorosłych, 8 projekcji filmów w kinie pod chmurką oraz 4 wystawy i wiele dodatkowych “świąt”. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama