Czwartek, 30 czerwca 2022 17:51
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

23 interwencje po przejściu nad powiatem kwidzyńskim intensywnego gradu i wichury

28 lipca 2021 między innymi przez teren powiatu kwidzyńskiego przeszła nawałnica silnego wiatru i gradu, która łamała drzew, konary i krzewy. Połamane konary, złamane lub wyrwane drzewa blokowały lokalne drogi, zrywały linie energetyczne oraz stwarzały zagrożenie przewalenia się na drogi, budynki lub chodniki.
  • Źródło: KPPSP
23 interwencje po przejściu nad powiatem kwidzyńskim intensywnego gradu i wichury

Nawałnica była przyczyną 23 interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu kwidzyńskiego. Ze skutkami żywiołu walczyło 13 zastępów i 79 strażaków, a 2 dyspozytorów Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kwidzynie obsługiwało zgłoszenia alarmowe. Strażaków wspierali policjanci oraz pogotowie energetyczne.

Na skutek nawałnicy uszkodzone zostały dachy oraz konstrukcja trzech budynków gospodarczych w miejscowości Julianowo gm. Prabuty, w niewielki stopniu elewacja na budynku wielorodzinnym w Nowym Dworze gm. Kwidzyn. Na ul. Korzeniewskiej w miejscowości Mareza drzewo spadło na samochód dostawczy marki VW Crafter uszkadzając w całości przestrzeń ładunkową pojazdu i część przedziału osobowego. Również przy ul. Korzeniewskiej w Marezie wiatr zerwał dach z magazynu z powierzchni ok. 30 m2.

Na skutek wyżej wymienionych zdarzeń nikt nie ucierpiał ani nie stracił dachu nad głową – to najważniejsza informacja w relacji z wczorajszych działań ratowniczych. Pamiętajmy by w okresie zapowiadanych lub przewidywanych anomalii pogodowych oraz po ich wystąpieniu szczególnie dbać o własne bezpieczeństwo. Zostańmy w bezpiecznym miejscu i zabezpieczmy prędzej mienie mogące ulec uszkodzeniu. Po wystąpieniu nawałnic pamiętajmy, że nasze zdrowie i życie jest najważniejsze, a ratowanie mienia to rzecz drugoplanowa. W związku z tym prosimy także o wyrozumiałość dla służb ratowniczych, które w takich sytuacjach obsługują wiele zdarzeń co obok utrudnionej przejezdności dróg może powodować opóźnienie w podjęciu danej interwencji. W pierwszej kolejności służby usuwają skutki zdarzeń stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia lub powodujących utrudnienia w komunikacji.Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama