niedziela, 25 września 2022 21:44
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Śmierć rowerzysty w Redzie

W środę (4.08.)policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie na ul. Obwodowej. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia samochodu volkswagen z rowerem. Cyklista zmarł po kilku godzinach w szpitalu. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności zdarzenia.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Śmierć rowerzysty w Redzie
Autor: Policja

W środę 4.08, po godzinie 17:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie na ul. Obwodowej. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia samochodu z rowerem. Na miejsce wypadku skierowani zostali policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia przeprowadzili oględziny oraz zajęli się ustalaniem jego okoliczności. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wnika, że 72-letni kierowca volkswagena najprawdopodobniej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który prawdopodobnie jechał przejazdem dla rowerów i doszło do zderzenia. 79-letni rowerzysta z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, w którym zmarł po kilku godzinach.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowcy samochodu, był trzeźwy, natomiast rowerzyście, z uwagi na obrażenia, nie można było przeprowadzić badania na miejscu, pobrana została krew do analizy.

Policjanci przypominają i apelują!

Na tragiczne następstwa wypadków drogowych najbardziej narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są piesi, rowerzyści i motocykliści To właśnie oni w przypadku zderzenia z pojazdem mają niewielkie szanse na uniknięcie poważnych obrażeń. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność w obrębie przejść dla pieszych, szkół, przystanków autobusowych i osiedli mieszkaniowych. Nie możemy zapominać, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama