Czwartek, 7 lipca 2022 10:31
Reklama
Reklama
Reklama

„Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej czyli Narodowe Czytanie w Tczewie

Prezydent Miasta Tczewa - Mirosław Pobłocki oraz Dyrektor i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców, miłośników literatury oraz sympatyków tczewskiej książnicy, do udziału w kolejnej odsłonie projektu Narodowe Czytanie! Podczas tegorocznej edycji zaprezentowana zostanie „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
„Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej czyli Narodowe Czytanie w Tczewie
Autor: MBP Tczew

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 4 września o godz. 11.00.

Teren rekreacyjny przy ulicy Żwirki (osiedle Suchostrzygi).

Podczas dziesiątej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania utwór Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

 

To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

 

Tekst i grafika MBP TczewieOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama