Środa, 10 sierpnia 2022 04:57
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Gra miejska. Sekretna Gdynia Cegielskiej

Lubisz zagadki? Chcesz poznać historię miasta i jedną z postaci, która była szczególnie bliska gdynianom? Udaj się na niezwykłą wycieczkę i odkryj „Sekretną Gdynię Cegielskiej”. Edukacyjna gra miejska pod taką nazwą odbędzie się 12 września. Ma ona przybliżyć mieszkańcom i sympatykom naszego miasta postać Franciszki Cegielskiej, która była prezydentem Gdyni w latach 1990-1998. Trwają zapisy do udziału w wydarzeniu.
  • Źródło: UM Gdynia
Gra miejska. Sekretna Gdynia Cegielskiej

Była niezwykłą kobietą i odważną w podejmowaniu decyzji reformatorką. Nadawała impet zmianom w Gdyni po 1990 roku. Pod jej rządami miasto rozkwitło inicjatywami i stało się wzorem dla innych miast w kraju, przecierało im szlaki, stając się jak niegdyś synonimem polskich przemian, przedsiębiorczości, sukcesu oraz samorządności. Mowa o Franciszce Cegielskiej, prezydent Gdyni w latach 1990-1998. Zostanie ona bohaterką gry miejskiej, którą organizują: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego, Parlament Studentów WSAiB oraz Inne Szlaki. „Sekretną Gdynię Cegielskiej” będzie można poznać 12 września.
 

- Franciszka Cegielska – legendarna prezydent Gdyni. Kochała Gdynię, a gdynianie ją kochali. Dlatego z całego serca zapraszam do udziału w grze miejskiej – „Sekretna Gdynia Cegielskiej” - zachęca do udziału Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
– Franciszka Cegielska może być dziś wielką inspiracją dla młodego pokolenia, które nie pamięta jej rządów. Łączyła serdeczne podejście do mieszkańców, wielką otwartość z niezłomnością. Wykonała tytaniczną pracę u podstaw, aby rozwinąć Gdynię w prawdziwe miasto z morza i marzeń. Warto pamiętać o tym, jak zmieniła miasto – mówi Adam Labuhn, organizator gry z ramienia Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

W grze mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy, jak i miłośnicy Gdyni – niezależnie od wieku. Uczestnicy na kilka godzin zmienią się w detektywów i wyruszą w historyczną podróż. Gracze, dzięki wskazówkom umieszczonym na specjalnych kartach, będą rozwiązywać zadania związane z historią miasta, ale i poznają inspirujący życiorys Franciszki Cegielskiej, jej drogę ku gdyńskiemu samorządowi i działania w Ministerstwie Zdrowia. Prześledzą zmiany, jakie zaszły w mieście za jej prezydentury. Poznają też miejsca, które były dla niej szczególnie ważne. Celem wydarzenia jest bowiem przybliżenie postaci Franciszki Cegielskiej młodemu pokoleniu.
 
– „Sekretna Gdynia Cegielskiej” to pierwsza gra miejska poświęcona pani prezydent, a zarazem trafiająca do wszystkich grup wiekowych. Poznamy jej karierę, ulubione miejsca, ale i wielką metamorfozę Gdyni – przemianę portowego miasta w nowoczesny ośrodek kultury, uśpionych przedmieść w tętniące rodzinnym życiem dzielnice. Nie zabraknie podchwytliwych pytań, zagadek na spostrzegawczość. Trzeba będzie wykazać się nie tylko wiedzą o bohaterce gry, ale i współczesnej Gdyni – mówi Michał Miegoń, przewodnik miejski i autor zadań do gry.

Udział w grze jest bezpłatny. Jednak, aby móc w niej rywalizować, należy zgłosić chęć uczestnictwa w wydarzeniu. Zapisy są prowadzone online. Wystarczy wysłać e-mail na adres: [email protected]. W treści wiadomości trzeba podać imię i nazwisko oraz liczbę osób w grupie. A to dlatego, że w grze można brać udział indywidualnie, jak i grupowo.

Rywalizacja rozpocznie się o godz. 10.00 w budynku Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu przy ul. Kieleckiej 7 w Gdyni. Gra ma charakter nielinearny i do poszczególnych punktów na trasie nie trzeba docierać w konkretnej kolejności. Meta będzie zlokalizowana w Urzędzie Miasta Gdyni.
 


Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie WSAiB

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska objęli honorowy patronat nad wydarzeniem.

Wydarzenie jest współfinansowane przez miasto Gdynia.

Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama