Środa, 10 sierpnia 2022 03:49
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Razem posprzątają Gdynię

W trzeci weekend września jak co roku odbędzie się międzynarodowa akcja „Sprzątanie Świata”. Biorą w niej udział państwa i miasta z całego świata, w tym również Gdynia. Z tej okazji Wydział Środowiska Urzędu Miasta zaprasza do udziału w akcji „Sprzątanie Gdyni”. Zbierzcie drużynę, zapiszcie się i wspólnie posprzątajcie najbliższą okolicę. Akcja potrwa od 17 do 19 września.
  • Źródło: UM Gdynia
Razem posprzątają Gdynię

Gdynia po raz kolejny dołącza się do międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata”, która tradycyjnie odbywa się w trzeci weekend września. W ubiegłych latach mieszkańcy chętnie spotykali się w małych grupach i spacerując po dzielnicach, zbierali powyrzucane gdzie bądź odpadki.

W tym roku „Sprzątanie Gdyni”, które organizuje Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni, przybierze podobną formułę. Do wspólnych działań zapraszamy od 17 do 19 września.
 

– To niezwykle ważna inicjatywa. Dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy sprawić, że w naszej najbliższej okolicy będzie po prostu czyściej i przyjemniej. Co jednak ważniejsze – tego typu inicjatywy pokazują skalę problemu, jakim jest zaśmiecanie środowiska. Przyczyniają się też do poszerzania świadomości społecznej na ten temat. Liczę, że gdynianie i gdynianki – jak co roku – chętnie wezmą udział w tej akcji. Gorąco do tego zachęcam! Przede wszystkim zaś liczę, że w niedalekiej przyszłości coroczne sprzątanie nie będzie konieczne, gdyż każdy sam zadba o nasze otoczenie – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni zapewni uczestnikom akcji worki oraz rękawice ochronne. Miasto gwarantuje także odbiór i zagospodarowanie zebranych odpadów.

 

 

Jak wziąć udział w „Sprzątaniu Gdyni 2021”?


Jeżeli widzisz w swojej dzielnicy lub najbliższym otoczeniu miejsce, które należałoby posprzątać – zbierz grupę chętnych i zgłoś was do akcji. Razem możecie mieć wpływ na to, jak wygląda Wasza okolica! Od czwartku, 9 września na stronie internetowej www.wyrzucam.to będzie dostępny formularz, poprzez który można zgłosić chęć udziału w sprzątaniu. Przy zapisach należy podać m.in.:

 

  • przybliżoną liczbę osób biorących udział w akcji,
  • teren, który drużyna chce posprzątać,
  • miejsce, w którym grupa zostawi worki z zebranymi odpadami.

Zgłoszenia będą przyjmowane od 9 do 14 września – wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy.

Worki i rękawice będzie można odebrać przed akcją w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta Gdyni przy ul. 10 Lutego 24 – po wcześniejszym umówieniu się.

Więcej informacji dotyczących akcji „Sprzątanie Gdyni 2021” można uzyskać w Wydziale Środowiska pod nr tel.: 58 668 84 76 lub 58 668 84 78 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00).


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama