czwartek, 29 września 2022 14:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim

Pierwsza inauguracja roku akademickiego z wypełnioną naukowcami i studentami aulą odbyła się na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Historycznym UG. Ewaluacja, umiędzynarodowienie i zachęcanie do szczepienia przeciwko COVID 19 - to jedne z najważniejszych zadań, jakie wyznaczyły sobie władze wydziału na nowy rok.
  • Źródło: Uniwersytet Gdański
Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim
Autor: Uniwersytet Gdański

Na inauguracji Wydziału Historycznego UG po raz pierwszy wystąpił Rektor UG prof. dr hab. Piotr Stepnowski, podkreślając wagę pamięci o różnorodności naszych korzeni i zaznaczając ważność refleksji historycznej. Życząc pomyślności i sukcesów dydaktycznych kadrze naukowej podkreślił rolę nowych wyzwań i  zadań, które czekają uczelnię i wydział w nowym roku 2021/2022 tj. ewaluacja, dalszy rozwój humanistyki gdańskiej, współpracy w ramach  SEA-EU oraz umiędzynarodowienie programu kształcenia. - Czujcie się dumni ze wstępu do nowej społeczności – powiedział Rektor, zwracając się do nowych studentów Wydziału. Podobnie jak władze dziekańskie apelował do studentów o szczepienie się przeciwko COVID 19 dla wspólnego bezpieczeństwa.

Dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG i Dziekan Wydziału Historycznego UG wyraził zadowolenie, że wszyscy mogli spotkać się po pandemicznych miesiącach w realu. W tym roku na jego wydziale studia rozpocznie nowych 450 studentów na siedmiu kierunkach studiów I stopnia oraz na pięciu II stopnia. Razem we wszystkich instytutach w tym roku studiować będzie 1116 osób. Jak podkreślił Dziekan, formą zajęć będą zajęcia hybrydowe z przewagą zajęć stacjonarnych.

Licznie obecni podczas uroczystości studenci pierwszego roku wszystkich kierunków złożyli uroczyste przyrzeczenie. Mieli także okazję wysłuchać swojego pierwszego wykładu, który wygłosił prof. dr hab. Lech Czerniak na temat rondeli, neolitycznych budowli ceremonialnych.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama