Niedziela, 3 lipca 2022 23:39
Reklama
Reklama

[GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO] Tak tczewianie uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Kwiaty, znicze i przemówienia na 11 Listopada 2021

Mieszkańcy Tczewa świętowali dziś wspólnie z władzami miasta, przedstawicielami organizacji pozarządowych, społecznych, samorządowcami Tczewa i powiatu tczewskiego w rocznicę odzyskania niepodległości. Spotkaliśmy się wspólnie na mszy świętej za Ojczyznę w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św., a następnie we wspólnym przemarszu udaliśmy się na cmentarz, gdzie przy pomniku poległych za Ojczyznę odbyły się oficjalne uroczystości.
Ładuję odtwarzacz...

W pochodzie pod Obelisk pamięci marsz. Józefa Piłsudskiego maszerowali muzycy z Harcerskiej Orkiestry Dętej. Tłum przeszedł: pl. Piłsudskiego. Następnie na cmentarzu starym była czas na chwilę zadumy i refleksji – czas, by złożyć kwiaty i zapalić znicze przy pomniku Pamięci Poległych za Niepodległość. Zaśpiewano rotę i hymn państwowy, a uczennica szkoły podstawowej zaśpiewała piosenkę o Niepodległej i Dniu 11 Listopada 1918 r.

Spotkanie poprowadził Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, członek Zarządu Powiatu Tczewskiego. Uczestnicy spotkania otrzymali flagi narodowe i biało – czerwone kotyliony.

Przypominamy także o dzisiejszym koncercie o godz. 17.00 w Centrum Kultury i Sztuki, na którym wystąpi niezawodna Orkiestra Kameralna „Progress” oraz nachodzącym, sobotnim (13.11) Ulicznym Biegu Sambora.

 

UM Tczewie

 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama