Piątek, 12 sierpnia 2022 07:57
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Wizyta premiera Morawieckiego w stoczniach Remontowa Holding

- Tak jak człowiek od wieków walczył z morzem, tak nasz przemysł stoczniowy, okrętowy walczył po 89. roku, z nie zawsze przemyślaną transformacją, o przetrwanie. Stoczniowcy i portowcy wiedzą, jaka wartość została zagubiona – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w stoczniach grupy Remontowa Holding w Gdańsku. Towarzyszył mu Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.
  • Źródło: PUW Gdańsk
Wizyta premiera Morawieckiego w stoczniach Remontowa Holding
Autor: PUW Gdańsk

Premier spotkał się z pracownikami stoczni, odpowiadał także na pytania dziennikarzy. Mówił m.in. o ludziach, którzy wierzyli w przemysł okrętowy i w polskie porty. Szef rządu zaznaczył, że ostatnie lata znaczą drogę ich dynamicznego rozwoju. - Na Bałtyku łączny przeładunek to 450 mln ton, a polskie porty to już ponad 100 mln ton – podkreślił.

- Cieszę się, że budujemy tak szerokie spektrum różnych statków, okrętów. Ten prom został wybudowany w polskiej stoczni w ciągu dwóch lat, od deski kreślarskiej do stanu obecnego. Cieszę się, że budujemy takie kompetencje, które umożliwiają nam współtworzenie systemu bezpieczeństwa międzynarodowego. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy sprawili, że odnowienie się polskiego przemysłu stoczniowego stało się faktem – powiedział Prezes Rady Ministrów.

Premier mówił także m.in. o  inwestycjach w morską energetykę wiatrową i nowe promy.Remontowa Holding -  stoczniowa grupa kapitałowa, skupiająca ponad 20 firm (m.in. Remontowa Shipbuilding, Remontowa Shiprepair Yard, Remontowa Marine Design & Consulting, Remontowa Hydroster Systems, Remontowa LNG Systems, Remontowa Coating & Equipment, Remontowa Lighting Technologies).
 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama