Czwartek, 30 czerwca 2022 22:19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wystartował Teatralny Pasjans w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Wystartowała 7 edycja najbardziej wzruszającego projektu edukacyjnego w GTS. Zgłoszenia przyjmowane będą do 17 stycznia!
  • Źródło: Gdański Teatr Szekspirowski
Wystartował Teatralny Pasjans w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Już po raz 7-my GTS otwiera możliwość uczestniczenia w twórczym procesie kreowania spektaklu i wyzwolenia prawdziwych teatralnych emocji.

Teatralny Pasjans, skierowany jest do grup uczniów, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami z Trójmiasta i okolic (ok. 50km od Sopotu). W swoich lokalnych ośrodkach/miejscowościach, pod opieką profesjonalnych reżyserów teatralnych, uczestnicy przygotowują własną adaptację sceniczną jednego z dzieł Szekspira. Jeden tekst jest jednocześnie przygotowywany przez jedną grupę seniorów, jedną uczniów i jedną grupę osób z niepełnosprawnościami.

Jest to jeden z najbardziej wzruszających projektów Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego – pobudzający pasje, integrujący różne środowiska, przywracające godność i dumę z własnych osiągnięć. Choć na co dzień jesteśmy różni – w Teatralnym Pasjansie mówimy tym samym językiem – tym samym tekstem teatralnym. Jedni po drugich wcielamy się w te same role. Ten projekt uczy nas wszystkich szacunku do siebie nawzajem. I pokazuje, że każdy człowiek ma coś absolutnie niezwykłego do zaoferowania światu.

Do udziału zapraszamy:

  • grupy seniorów
  • grupy uczniów (13-16 lat) z nauczycielem prowadzącym
  • grupy osób z niepełnosprawnościami

W siódmej edycji Teatralnego Pasjansa grupy uczestników zmierzą się z tekstami Williama Szekspira – trzy grupy zrealizują “Ryszarda III“, kolejne trzy zaś “Wiele hałasu o nic”.

Każdej grupie przydzielimy profesjonalnego reżysera, który będzie pracował z nią w wybranym przez grupę miejscu. Finał projektu odbędzie się na deskach Teatru Szekspirowskiego w dniach 6-7 czerwca 2022. Tego dnia wszystkie grupy po raz pierwszy spotkają się ze sobą oraz zaprezentują swoje spektakle przed szeroką publicznością.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia należy przesyłać drogą e-mailową na adres: [email protected]

Najpóźniej po 24 godzinach przyjdzie potwierdzenie dostarczenia formularza. W przypadku nieotrzymania potwierdzenia, prosimy o kontakt telefoniczny. Organizator nie bierze odpowiedzialności za niedostarczenie formularza z przyczyn technicznych.

Formularz i załączniki można również zostawić w zaklejonej kopercie z napisem “Teatralny Pasjans – zgłoszenie” w sekretariacie naszego Teatru.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14 stycznia 2022 (formularze wysłane pocztą tradycyjną muszą do nas dotrzeć tego dnia najpóźniej) oraz 17 stycznia 2022 (formularze wysłane on-line). Wyniki naboru zostaną ogłoszone 24 stycznia 2021.
Informacje:
Anna Ratkiewicz: 58 351 01 19 lub 698 034 820
Marta Nowicka: 58 351 01 18 lub 604 759 340


Oceń

Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama