niedziela, 25 września 2022 21:50
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dom Zdrojowy zaprasza!

Po uroczystym otwarciu, przyszedł czas na regularną działalność Domu Zdrojowego w Brzeźnie – nadmorskiej filii Hevelianum. W styczniu można wziąć udział w rodzinnych warsztatach ekologicznych, zwiedzaniu obiektu z przewodnikiem, zorganizować urodziny dla dzieci w duchu eko, a także wysłuchać dyskusji „Dzielnice – nasze małe ojczyzny”, która rozpocznie cykl spotkań „Opowieści z Brzeźna”.
  • Źródło: Katarzyna Mejna / Hevelianum
Dom Zdrojowy zaprasza!
Autor: Hevelianum

Dom Zdrojowy w Brzeźnie został otwarty 18 grudnia. Jego działalność programowa została zorganizowana według miesięcy tematycznych, np. styczeń jest miesiącem bez plastiku, marzec – miesiącem Morza Bałtyckiego, a październik – miesiącem zwierząt. Pierwsze zajęcia, „Kosmetyczne zero waste”, czyli rodzinne warsztaty ekologiczne odbędą się 8 i 9 stycznia w godz. 10:30, 12:00, 13:30, 15:00 i 16:30. Dorośli i dzieci w wieku 6-10 lat stworzą na nich własne kosmetyki bez potrzeby wychodzenia do sklepu i generowania odpadów. Zajęcia będą się odbywały w każdą sobotę i niedzielę stycznia. Bilety na nie można kupić wyłącznie online: www.bilety.hevelianum.pl.

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zajrzeć do środka Domu Zdrojowego, przygotowano „Otwarty Dom Zdrojowy – zwiedzanie” 16 i 23 stycznia. O godz. 11:00 i 12:00 przewodnik zaprezentuje wnętrza budynku i opowie o ich historii, a także zabierze na krótki spacer szlakiem wystawy historycznej w pobliskim parku. Udział w zwiedzaniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy i limit wejść ze względu na pandemię koronawirusa: www.zapisy.hevelianum.pl. Dostępna będzie także niewielka pula wejściówek do odbioru na miejscu, na 10 minut przed oprowadzaniem.

Raz na dwa miesiące w Domu Zdrojowym będzie się odbywało spotkanie z cyklu „Opowieści z Brzeźna”. Transmisja pierwszego 20 stycznia o godz. 17:00 na Facebooku i YouTube Hevelianum oraz na stronie gdansk.pl. W dyskusji zatytułowanej „Dzielnice – nasze małe ojczyzny” wezmą udział Jacek Górski ze Stowarzyszenia Opowiadacze Historii, Natalia Koralewska z Fundacji Plama, Dorota Kuś, miłośniczka Brzeźna oraz Barbara Sroka z Instytutu Kultury Miejskiej. Dyskusję poprowadzi Jan Daniluk, historyk Hevelianum. 

Od kilku lat Hevelianum umożliwia organizację urodzin tematycznych dla dzieci w swoich przestrzeniach na Górze Gradowej. Oferta przygotowana została także dla Domu Zdrojowego. Od stycznia do marca to urodzinowe „Ekozagadki” w pracowni, gdzie dzieci wcielają się w detektywów rozwiązujących tajemnice przyrody. Od kwietnia urodziny organizowane będą również na terenie parku przy Domu Zdrojowym. Informacje organizacyjne i cennik znajdują się pod adresem www.hevelianum.pl/urodzinki.

 

 


Dom Zdrojowy w Brzeźnie, fot. Grzegorz Mehring_gdansk.pl

Na zddjęciu Jan Daniluk
Na zddjęciu Jan Daniluk

Na zdjęciu Jan Daniluk_fot. Dominik Kulaszewicz

Warsztaty z dziećmi_fot. Dominik Kulaszewicz


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama