Środa, 6 lipca 2022 15:08
Reklama
Reklama
Reklama

Miasto Gdańsk nie przedłużyło umowy najmu z Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury

W piątek, 18 marca Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury opuściło lokal przy ul. Długiej 35 po tym, jak miasto Gdańsk nie przedłużyło umowy i wezwało do niezwłocznego opuszczenia wynajmowanych pomieszczeń.
  • Źródło: UM w Gdańsku
Miasto Gdańsk nie przedłużyło umowy najmu z Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury
Autor: Wikipedia

Kwestia udostępnienia lokalu Rosyjskiemu Centrum Nauki i Kultury od kilku lat była koordynowana we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP. Zgodnie z rekomendacją ministerstwa na marcową sesję Rady Miasta Gdańska przygotowywana była uchwała najmu za pełną stawkę. Po Rosyjskiej agresji na Ukrainę Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju poprosił o wstrzymanie uchwały i zwrócił się do MSZ o wytyczne. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zarekomendowało nie przedłużanie umowy Rosyjskiemu Centrum Nauki i Kultury.

4 marca 2022 r. w związku z zakończeniem umowy najmu lokalu, Gdańskie Nieruchomości wezwały najemcę do niezwłocznego opróżnienia i wydania zajmowanego lokalu, nie później niż do 18 marca 2022 r. Lokal został przekazany w wyznaczonym terminie. Zgodnie z decyzją prezydent Aleksandry Dulkiewicz nad koncepcją zagospodarowania tego budynku wspólnie pracują Miasto, ECS i strona ukraińska.

Lokal zajmowany był od lat 60-tych, początkowo przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Od 1984 r. ww. Towarzystwo użytkuje lokal jako Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama