Środa, 10 sierpnia 2022 18:30
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Śmierć motocyklisty, pożar składu drewna. Paliło się 300 m2 terenu z gałęziami i krzakami. KRONIKA STRAŻACKA 4-8.05.2022

Komenda Powiatowa PSP w Sztumie w dniach 4 – 8 maja przeprowadziła szereg interwencji. Do najpoważniejszych z nich doszło przy usuwaniu skutków poważnych wypadków – jednego z udziałem dziecka i drugiego, w którym w tragedii na drodze zginął motocyklista. Wciąż problemem są palące się nieużytki i tereny zielone... W Gościszewie paliło się ok. 300 m2 gałęzi i krzaków!
Śmierć motocyklisty, pożar składu drewna. Paliło się 300 m2 terenu z gałęziami i krzakami.  KRONIKA STRAŻACKA 4-8.05.2022
Autor: Collage redakcja

Oplem w drzewo. Ranne dziecko...

MIKOŁAJKI POMORSKIE. 4 maja o godz. 7.55 przy ul. Dzierzgońskiej samochód osobowy marki Opel Tigra uderzył czołowo w drzewo. Uderzenie było tak silne, że pojazd wypadł z jedni. Samochodem podróżowały trzy osoby. W chwili interwencji strażaków wszyscy uczestnicy zdarzenia znajdowali się poza pojazdem. Jedna osoba poszkodowana - 6 letni chłopiec z rozcięciem skóry głowy został objęty opieką ZRM. Na miejsce przybył patrol policji.

Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodów pożarniczych oraz odłączyli akumulator w pojeździe. Poszkodowany chłopiec został zabrany przez ZRM do szpitala w Elblągu. Na miejsce przybył technik policyjny, który sporządził dokumentację z miejsca zdarzenia. Podczas utrudnień służby wspólnie pokierowały ruchem.

 

Pożar składu drewna

STARY DZIERZGOŃ. 4 maja ok. godz. 10.54 paliło się pocięte drewno opałowe składowane na posesji - około 5 m3, raz suche gałęzie. Wezwani na miejsce ratownicy stwierdzili brak zagrożenia dla budynków. Na miejsce przybył właściciel. Strażacy podali prąd wody na palące się drewno. Stertę drewna rozłożono i dogaszono.

 

Tragiczna kraksa z przystankiem

GM. DZIERZGOŃ. 7 maja o godz. 17.54 dyżurny straży odebrał zgłoszenie o zderzeniu motocyklu marki Honda w murowany przystanek autobusowy w m. Nowiny. Motor znalazł się w rowie, a przystanek został mocno uszkodzony. Na miejscu ZRM, zespół odstąpił od udzielnie medycznych czynności ratunkowych i stwierdził śmierć na miejscu na skutek poważnego urazu głowy z widocznymi obrażeniami mózgu. Policja na miejscu.

Miejsce zabezpieczenie. Ciało motocyklisty zasłonięto parawanem, aby ułatwić pracę służbom i oznaczyć miejsce zdarzenia strażacy oświetlili teren. Dokonano sorpcji benzyny z jezdni. W działaniach uczestniczył JRG Sztum, zastęo OSP Dzierzgoń, załoga pogotowia oraz patrol drogówki. Na miejscu czynności przeprowadzała policja pod nadzorem prokuratury. Podjęto decyzję o przeprowadzeniu sekcji zwłok.

 

Poszkodowany mężczyzna

SZTUM. 8 maja o godz. 16.51 strażacy zostali wezwani do udzielenia pomocy leżącemu na jezdni (ul. Domańskiego) mężczyźnie. Strażacy i ZRM oznaczyli miejsce sygnalizacją pojazdów specjalnych. Zastęp OSP udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu. Zabezpieczono go także przed zimnem i udzielono wsparcia psychicznego. Lekarz pogotowia zalecił zabranie poszkodowanego do szpitala z podejrzeniem ataku padaczki alkoholowej.

 

300 m2 palących się krzaków i gałęzi

GM. SZTUM. Do poważnej interwencji doszło 5 maja o 17.29 w Gościszewie. Paliło się tam ok 300 m2 krzaków, gałęzi. Pożar wystąpił w kilku miejscach. Zastęp ratowniczy podał prądu wody na palące się krzaki i gałęzie. Zbudowano stanowisko wodne przy pobliskim stawie i podano kolejne prądy wody. Pogorzeliska przelano wodą. Skutki zdarzenia usuwał zastęp OSP Gościszewo.

 

Strażacy interweniowali też do palących się traw i terenów zielonych:

Do takiego zdarzenia doszło 5 maja o godz. 17.10 w Czerwonym Dworze (gm. Stary Targ) oraz tego samego dnia o godz. 17.29 w Gościszewie (gm. Sztum).

Straż pożarna w Sztumie ostrzega przed nieostrożnością w lasach i na terenach zielonych. Apeluje także o niewypalanie traw.

 

KP PSP w Sztumie


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama