Środa, 6 lipca 2022 14:41
Reklama
Reklama
Reklama

Domy dla owadów na warsztatach familijnych

​​​​​​​W kalendarzu ekomiesięcy Hevelianum maj poświęcony jest bioróżnorodności i podnoszeniu świadomości, jak ważne dla środowiska jest jej zachowanie. W dniach 21-22 maja na Górze Gradowej oraz w Domu Zdrojowym w Brzeźnie będziemy świętować „Weekend bioróżnorodności”, podczas którego przyjrzymy się owadom. Zapraszamy rodziny z dziećmi od 6 lat do wspólnego majsterkowania na warsztatach familijnych.
  • Źródło: Hevelianum.pl
Domy dla owadów na warsztatach familijnych
Autor: Hevelianum.pl

Będziemy budować hotele dla owadów, a każdy uczestnik zabierze swój domek ze sobą.

Bioróżnorodność, czyli różnorodność biologiczna jest podstawową cechą przyrody, a im bardziej zróżnicowane mamy środowisko tym lepiej ono funkcjonuje. Dlatego ochrona bioróżnorodności jest niezwykle ważna. Jednym z takich działań jest dbanie o dobrobyt dziko żyjących owadów. W przydomowym ogródku, na tarasie czy balkonie możemy ugościć dzikie owady po królewsku, stawiając im domki oraz hotele. W ten sposób zapewniamy tym pożytecznym mieszkańcom miasta dobre warunki do rozwoju.

Na terenie Hevelianum domki i hotele dla owadów można zobaczyć w parku niedaleko stawu przy ul. Powstańców Warszawskich. Tych, którzy chcieliby postawić swój własny owadzi hotel u siebie zapraszamy 21 i 22 maja na warsztaty konstruktorskie z budowania domków dla owadów. Zaczynamy o 11:00, 13:00, 15:00 w sobotę i niedzielę. Warsztaty będą odbywać się zarówno w Domu Zdrojowym w Brzeźnie, jak i na Górze Gradowej. Dlatego miłośników szumu fal i mewiego śpiewu zapraszamy do Domu Zdrojowego, a na tych, którzy wolą sielską atmosferę zielonej oazy w środku miasta czeka Góra Gradowa.

21-22 maja 2022

11:00, 13:00, 15:00

Hevelianum. Góra Gradowa, ul. Gradowa 6

Hevelianum. Dom Zdrojowy, ul. Zdrojowa 2Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama