Środa, 6 lipca 2022 14:17
Reklama
Reklama
Reklama

Pierwsze w Polsce centrum z boiskami do padbola i padla otwarto w Gdańsku!

W ubiegły weekend (14 maja br.) na błoniach stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk uroczyście otwarto Padbox, pierwsze centrum do uprawiania padla i padbola w Polsce. Wydarzeniu towarzyszył Pierwszy Ogólnopolski Turniej Padla, który rozegrali czołowi zawodnicy z kraju, w tym mistrzowie Polski, i gracze z Włoch.
  • Źródło: personal-pr.pl
Pierwsze w Polsce centrum z boiskami do padbola i padla otwarto w Gdańsku!

Padel systematycznie zyskuje na popularności i rozwija się dynamicznie na całym świecie. Teraz fani tego sportu mogą korzystać z nowych boisk w Gdańsku.

Jakub Słowiński, Dyrektor Sportowy Polskiej Federacji Padla, otworzył Pierwszy Ogólnopolski Turniej Padla w Gdańsku, w którym udział wzięły 22 drużyny. Prezes Polskiej Federacji Padla, Marcin Potrzebowski, powiedział, że bardzo cieszy go rozwój dyscypliny padla w Polsce, tym bardziej że w przyszłym roku odbędą się w Polsce Igrzyska Europejskie w Padlu. Ma nadzieję, że Gdańsk wystawi też swoich zawodników w dyscyplinie.

Otwarcie obiektu przygotowywaliśmy od miesięcy. Na turnieju dopisała frekwencja i rozegrano widowiskowe mecze. Publiczność mogła zobaczyć, na czym polega gra i jaki poziom można osiągnąć regularnymi treningamipowiedział Maciej Ignaciuk, prezes Padbox sp. z.o.o. Mam nadzieję, że grono pasjonatów tego sportu na Pomorzu będzie szybko rosło, tym bardziej że dopiero zaczynamy sezon. Pierwsi chętni przeszli w weekend instruktaż i już rozegrali swoje pierwsze mecze!

W Pierwszym Ogólnopolskim Turnieju Padla zwyciężyli Maciej Naduk i Mateusz Lipiński – aktualni Mistrzowie Polski.

Jednocześnie do Turnieju, na boisku do padbola trwały mecze, w których dorośli i młodzież próbowali swoich sił w sporcie, którego nie można było do tej pory uprawiać w Polsce. Sport ten łączy elementy siatkówki i piłki nożnej. Zawodnicy uczyli się uderzać piłkę głową, nogami i przyjmować podania na klatkę piersiową. Elementem gry są również stalowo-szklane ściany, co z jednej strony ułatwia rozgrywki, z drugiej wymaga niesamowitego refleksu i szybkości poruszania się po boisku.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 20°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama