Środa, 6 lipca 2022 14:37
Reklama
Reklama
Reklama

W godzinach popołudniowych kierowca gdyńskiego autobusu ujął nietrzeźwego sprawcę kolizji

Zdarzenie miało miejsce 19 maja o godz. 17.34 na ul. Chwaszczyńskiej. Kiedy autobus linii „R" przejeżdżał przez skrzyżowanie z ulicą Brzechwy, uderzył w niego pojazd osobowy, który próbował wjechać przed „Erkę". Kierowca autobusu obserwował już wcześniej auto w lusterku, a dość chaotyczna, jak to określił, jazda sprawiła, że nabrał podejrzeń, iż prowadzący pojazd może być pijany.
  • Źródło: Agata Grzegorczyk rzecznik prasowy UM Gdyni
W godzinach popołudniowych kierowca gdyńskiego autobusu ujął nietrzeźwego sprawcę kolizji
Autor: Wikimedia

Zatrzymał autobus w zatoczce przystankowej i pobiegł za powoli oddalającym się z miejsca kolizji samochodem. Zdołał otworzyć drzwi od strony pasażera, a kiedy poczuł silną woń alkoholu, bez zastanowienia wyrwał kluczyki ze stacyjki i przez radiotelefon wezwał służby. Pierwsi na miejscu pojawili się inspektorzy nadzoru ruchu Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Przeprowadzili kontrolę trzeźwości – badanie wykazało 1,03 mg/l wydychanego powietrza (2,16 promila) i natychmiast wezwali policję. Kolejne badanie przeprowadzone już przez funkcjonariuszy wykazało 0,77 mg/l, co odpowiada 1,62 promila. Kierowca przyznał się do spowodowania kolizji w obecności inspektorów, ale po przyjeździe policji odmówił podpisania oświadczenia i wycofał wcześniejsze zeznania.

- Przytomność naszego kierowcy, który już wcześniej zauważył dziwne zachowanie prowadzącego auto, pozwoliła mu zachować maksymalną czujność i kolizja nie spowodowała zagrożenia dla pasażerów. Nikomu nic się nie stało, a poważne zagrożenie w ruchu zostało na czas wyeliminowane – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

 

Prezydent miasta – Wojciech Szczurek postanowił uhonorować Marcina Klukacza, bohaterskiego kierowcę autobusu, natomiast sprawca kolizji, którym okazał się strażnik miejski po służbie, na wniosek komendanta miejskiego Straży Miejskiej w Gdyni zostanie dyscyplinarnie zwolniony w trybie natychmiastowym.

pozdrawiam

Agata Grzegorczyk

rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gdyni

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama