Wtorek, 5 lipca 2022 13:48
Reklama
Reklama
Reklama

Jak wybrać najlepszego specjalistę do prowadzenia ciąż. Porady położnej

Ciąża to szczególny czas. Przyzna to każda kobieta, niezależnie od tego, czy to pierwsza, druga, czy kolejna ciąża. To oczekiwanie na dziecko, nowego członka rodziny. Jednak wiąże się z tym wzięcie odpowiedzialności nie tylko za własne zdrowie, ale i za tego małego człowieka, który dopiero przygotowuje się do przyjścia na świat. Dlatego właśnie bezwzględnie każdej kobiecie przydaje się opieka w ciąży u dobrego lekarza ginekologa w Gdańsku.
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Jak wybrać najlepszego specjalistę do prowadzenia ciąż. Porady położnej

Nie zawsze da się odpowiednio przygotować do ciąży

Zdarza się, że para starająca się o dziecko, czyni ku temu odpowiednie przygotowania - robi badania, zdrowo się odżywia, unika używek i stara się mieszkać w zdrowym domu. Prosi gości, aby nie palili w środku papierosów, przegląda każdy kąt, aby wyeliminować zagrożenie grzybami i pleśnią, używa naturalnych kosmetyków, a stosowanie każdego leku - nawet na przeziębienie - konsultuje z lekarzem. Innym parom ciąża zdarza się bez jakiegokolwiek planowania i przygotowania. Niezależnie od wszystkiego, dla każdej kobiety priorytetem powinna być profesjonalna, lekarska opieka w ciąży i to od samego jej początku.

Co daje mamom w ciąży dzisiejsza medycyna?

Zaleca się, aby kobieta pojawiła się u ginekologa, gdy tylko zacznie podejrzewać ciążę. Niektóre kobiety mają to szczęście, że ich cykle są bardzo regularne i opóźnienie okresu o kilka dni daje im do myślenia, zwłaszcza gdy nie miały stresu, nie zmieniły stylu życia ani klimatu i nie brały ostatnio antybiotyku. Zazwyczaj zaczyna się wtedy od zrobienia testu ciążowego, jednak nawet jeśli potwierdzi on przypuszczenie o ciąży, kobieta powinna jak najszybciej pojawić się pod tym kątem u lekarza ginekologa. Na szczęście mieszkanki Trójmiasta, w tym Gdańska, nie mają żadnych problemów z dostępem do lekarza specjalisty.

Dobry ginekolog w Gdańsku ma do dyspozycji świetnie wyposażony gabinet i może zapewnić wszystkim pacjentkom w ciąży stosowne badania, porady i opiekę aż do rozwiązania.

Na czym polega opieka lekarska dla kobiety w ciąży?

Jednym z pierwszych takich elementów jest potwierdzenie ciąży. W tym celu robi się USG i - ewentualnie - badanie z krwi. Kiedy zostanie to już załatwione, lekarz ginekolog w Gdańsku co jakiś czas zleca badania ogólne - w tym morfologię, a czasem też badanie moczu. Istotne bywa też badanie poziomu cukru i obserwacja, czy nie pojawia się cukrzyca ciążowa.

Kobieta w ciąży powinna też kontrolować swoje ciśnienie tętnicze i w razie niepokojąco wysokich wyników musi natychmiast poinformować o tym lekarza prowadzącego.

Jeśli istnieją ku temu powody (np. pewne choroby w rodzinie), lekarz ginekolog przyjmujący w Gdańsku może zalecić dokładniejsze badania prenatalne, które mogą potwierdzić lub wykluczyć choćby niektóre wady serca i innych narządów u dziecka, lub wystąpienie takich przypadłości jak trisomia 21 (zespół Downa). Dzięki takim badaniom kobieta w ciąży może trafić odpowiednio wcześnie pod bardziej specjalistyczną opiekę, dzięki której lekarze mogą podjąć działania mające na celu szybkie wyleczenie dziecka lub zadbanie o odpowiednią jakość jego życia od samych narodzin.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama