Wtorek, 5 lipca 2022 14:29
Reklama
Reklama
Reklama

Festyn przy plaży miejskiej promujący bezpieczne wakacje

W poniedziałek policjantka z Komisariatu Policji w Gdyni – Śródmieściu zorganizowała festyn dla dzieci, który odbywał się przy plaży miejskiej. Do udziału w imprezie zaprosiła funkcjonariuszy Straży Pożarnej, Straży miejskiej oraz ratowników medycznych. Uczestnicy pikniku z dużym zainteresowaniem wysłuchali porad prewencyjnych mówiących o elementarnych zasad bezpieczeństwa w domu, szkole i podczas nadchodzących wakacji.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Festyn przy plaży miejskiej promujący bezpieczne wakacje

U progu zbliżających się wakacji policjanci zorganizowali festyn przy plaży miejskiej, podczas którego przypominali między innymi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także podczas wypoczynku nad wodą. Profilaktyka w tym zakresie odnosi wymierne skutki przejawiające się w ograniczaniu wypadków na drogach i liczby utonięć. Inicjatorką i organizatorką przedsięwzięcia była sierż. szt. Anna Ryńska z Komisariatu Policji w Gdyni – Śródmieściu.

Na festyn zostali zaproszeni przedstawiciele Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz ratownicy medyczni. Podczas imprezy policjanci oraz strażacy zaprezentowali uczestnikom sprzęt i wyposażenie wykorzystywane do utrzymania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w mieście. Ponadto chętne osoby mogły nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami festynu na temat prawidłowych postaw i zachowań nad wodą, które mogą uchronić zdrowie i życie przed nieszczęśliwym wypadkiem. Policjanci przypominali dorosłym, że dzieci pod żadnym pozorem nie powinny przebywać w wodzie bez opieki, a najmłodsze pociechy powinny mieć tzw. opaski bezpieczeństwa.

Sierż. szt. Anna Ryńska postarała się również o to, aby nie zabrakło dla najmłodszych opasek odblaskowych i odrobinę słodkości.

Wszystkim służbom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do udziału w festynie.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama