Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 14:08
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Pomorski Terytorials zdobył tytuł Mistrza Polski w ekstremalnych zawodach

25 czerwca w miejscowości Rajgród w województwie Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Swimrun. Wziął w nich udział szeregowy Rafał Stasiukiewicz, który na co dzień pełni służbę w szeregach 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Chociaż termin ten jest w tym przypadku sporym niedopowiedzeniem, ponieważ udział szeregowego Stasiukiewicza nie ograniczył się jedynie do samego startu i ukończenia zawodów. Żołnierz pomorskiej brygady WOT zajął w nich pierwsze miejsce zdobywając tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych 2022 w Swimrun!
  • Źródło: 7 PBOT
Pomorski Terytorials zdobył tytuł Mistrza Polski w ekstremalnych zawodach
Autor: 7 PBOT

Zwycięstwo w zawodach to nie był przypadek, ale efekt wieloletnich treningów i pasji do biegania.

- Bieganiem zajmuję się od 12 roku życia a szeroko pojętym treningiem od 30 lat. Ćwiczę praktycznie codziennie. Biegam na różnych dystansach. Od 1500 metrów do maratonu czy ultra biegów.

Pływacko przygotowywałem się trzy razy w tygodniu, prowadzę szkołę pływania więc nie było z tym problemu. Przepływałem około 2-3 kilometry podczas jednego treningu.

Kluczowa w zwycięstwie okazała się również taktyka, którą na te zawody obrał szeregowy Stasiukiewicz, a wynikała ona z wiary we własne możliwości i pewności siebie. 

- Od początku zacząłem mocno, chcąc uzyskać przewagę nad resztą grupy. Taktyka okazała się przynieść efekty, ponieważ nad kolejną osobą ze służb mundurowych miałem około 9 minut przewagi.

Biegi były po ścieżkach leśnych i po piachu. Pływanie odbywało się przy linii brzegowej od bojki do bojki.

Swimrun to połączenie biegania z pływaniem w wodach otwartych.

Rywalizacja składała się z sześciu odcinków biegowych i sześciu odcinków pływania. 

Uczestnicy startowali w butach, w łapkach do pływania, czepku i tzw. ósemce, czyli pływackiej bojce. W tym stroju właśnie pokonuje się zarówno dystans podczas biegu jak i pływania. 

Gratulujemy naszemu żołnierzowi tytułu Mistrza Polski oraz życzymy dalszych sukcesów!

Maciej Szalbierz

7 PBOT


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama