Niedziela, 7 sierpnia 2022 20:29
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Uroczystości w rocznicę powstania TOW Gryf i urodzin założyciela śp. kapitana Józefa Dambka

Uroczystości w rocznicę powstania TOW Gryf i urodzin założyciela śp. kapitana Józefa Dambka

W niedzielę 3 lipca w Archikatedrze Oliwskiej o godz 11.30, pod patronatem honorowym Wojewody Pomorskiego Pana Dariusza Drelicha, w asyście wojskowej Marynarki Wojennej RP i z orkiestrą reprezentacyjną MW RP, odprawiona została uroczysta Msza Św. za Dusze Śp. Żołnierzy Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w 81. rocznicę powstania z jej Dowódcą śp. Kpt.Jòzefem Dambkiem, w 119 rocznicę jego urodzin oraz za Dusze kilkudziesięciu (ok. 50 tysięcy) Patriotów Polskich, ofiar Zbrodni Pomorskiej, czyli zamordowanych przez Niemców jesienią 1939 m.in. w Piaśnicy, Lesie Szpęgawskim, a także w intencji Ojczyzny. Wojewodę Pomorskiego reprezentował dyrektor gabinetu Tomasz Gieszcz, który razem z Panią Europoseł Anną Fotyga i Panem Romanem Dambkiem złożył kwiaty od Wojewody na grobie Książąt Pomorskich.

Po uroczystości wręczone zostały osobom zasłużonym dla szerzenia patriotyzmu pamiątkowe repliki obrony krzyża z Gołubia w latach 2008-2020, posadowionego przez rodziny żołnierzy Gryfa Pomorskiego, kpt. Józefowi Dambkowi - komendantowi Głównemu, w miejscu jego zabójstwa przez Gestapo w dniu 4 marca 1944 r.


 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama