Wtorek, 9 sierpnia 2022 03:56
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Dzień Kociewia w Muzeum Etnograficznym w Gdańsku

  • Źródło: tomasz jagielski
Dzień Kociewia w Muzeum Etnograficznym w Gdańsku
Autor: Anna Rezulak

Podczas Letniego Jarmarku Etnograficznego w Gdańsku odbył się Dzień Kociewski. W czasie spotkania odbyła się prezentacja oryginalnych haftów kociewskich, wykonywanych przez twórczynie ludowe oraz tradycyjnej rzeźby i barwnych zabawek autorstwa Leszka Baczkowskiego i Stanisława Śliwińskiego, pokaz rzeźby ceramicznej z pracowni Marka Zagórskiego, a także bursztynowej biżuterii, wyrobów koronkarskich, ubrań z naturalnych tkanin oraz ceramiki artystycznej i użytkowej. Widownia włączyła się także do potańcówki w rytmach znanego i cenionego kociewskiego zespołu „Burczybas” z Gniewu. Zespół od niemal trzydziestu lat kultywuje kociewskie tradycje i zwyczaje poprzez stroje regionalne, tradycyjne instrumenty, gadki, śpiewy i tańce. 

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Schronienie – klimat, migracje, dziedzictwo", który jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki”.  

  


 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama