Wtorek, 9 sierpnia 2022 03:48
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Godzina „W” w Tczewie

1 sierpnia 1944 roku o godzinie „W” 17.00 rozpoczęło się powstanie warszawskie. Ten patriotyczny zryw upamiętniany jest w wielu miejscach i na wiele sposobów. Także w Tczewie mieszkańcy grodu nad Wisła uczcili bohaterów walk powstańczych. W tym roku przypada 78. rocznica sierpniowego zrywu. Przy pomniku tczewskich harcerzy, których wielu walczyło podczas II wojny światowej, a także w Warszawie jak Hubert Stangenberg zapalono znicze i oddano hołd bohaterskim żołnierzom. Inicjatorem spotkania od dziewięciu lat jest Stowarzyszenie „Dawny Tczew”.
  • Źródło: Tomasz Jagielski
Godzina „W” w Tczewie
Autor: Tomasz Jagielski

W uroczystości wzięli udział mieszkańcy Tczewa, dzieci, młodzież oraz członkowie Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddział Kociewski w Tczewie. 

Wśród gości obecni byli: Zenon Odya Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego, Łukasz Brządkowski Radny Miasta Tczew, Kazimierz Ickiewicz Radny Miasta Tczew. Warto upamiętniać walkę powstańców warszawskich i kultywować o nich pamięć w kolejnych latach.

Przy pomniku bitew II wojny światowej w roku 1944 władze Tczewa, powiatu tczewskiego, mieszkańcy, Młodzież Wszechpolska także upamiętniła zryw z 1944 w powstańczej Warszawie. Apel poległych, modlitwa, rys historyczny oraz patriotyczne pieśni były elementem tego spotkania.

Może warto pomyśleć o jednych wspólnych obchodach godziny „W” w Tczewie. Dobra okazja już niedługo, gdy obchodzić będziemy 80. rocznicę wybuchu powstania.


 


 

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama