Wtorek, 9 sierpnia 2022 03:58
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Muzeum II Wojny Światowej. Koncert 1 sierpnia "Sierpniowe popołudnie"

Dziś w 78. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w hołdzie Powstańcom Warszawskim w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się koncert „Sierpniowe popołudnie." Gości powitał dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr hab. Grzegorz Berendt, który zwrócił uwagę słuchaczy na to, że wśród uczestników Powstania Warszawskiego byli ludzie, którzy: 78 lat wyruszyli z nadzieją na wyzwolenie stolicy [...], wierząc, iż ich bunt przeciwko okupacji zakończy się powodzeniem [...] trzeba docenić, iż ludzie Ci zapragnęli wziąć los własny i swojej ojczyzny w swoje ręce i poprowadzić swój kraj ku niepodległości. – mówił profesor Berendt.
  • Źródło: Zuzanna Szwedek-Kwiecińska
Muzeum II Wojny Światowej. Koncert 1 sierpnia "Sierpniowe popołudnie"
Źródło: Zuzanna Szwedek-Kwiecińska

Gościem specjalnym wydarzenia była pani Wanda Tum, która w wieku 16 lat wzięła udział w Powstaniu Warszawskim.

Inicjatorką wydarzenia muzycznego była Agata Leśniewska, wokalistka zespołu Loveina i absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, której wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami udało się stworzyć materiał pełen emocji.

 Podczas koncertu wybrzmiały nowe kompozycje napisane do wierszy z czasów wojennych oraz aranżacje do utworów o tematyce wojennej i powstańczej. Tego wieczora na scenie wykonano m.in. utwory takie jak: Sierpniowy poranek. Muzyka i słowa: Agata Leśniewska, Warszawo ma. Słowa: Ludwik Starski. Muzyka: Aleksander Olshanetsky czy Matko Boska Powstańcza. Słowa Jan Twardowski. Muzyka Agata Leśniewska. Na scenie wystąpili: Agata Leśniewska, Jan Jarecki, Kacper Skolik, Filip Arasimowicz oraz Maja Biesek.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama