czwartek, 29 września 2022 13:18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

WIDEO, GALERIA Czołówka malarzy w Sopocie: m.in. E. Minge, B. Kaczmarowska Hamilton, J. Dubrown

Tytułowy wernisaż w Sopockim Domu Aukcyjnym był efektem pleneru malarskiego artystów, którzy przez szereg dni, w zaciszu swoich pracowni w sopockich apartamentach, wspólnie pracowali nad obrazami. Efektem jest wystawa, która jest także pokłosiem wspólnych przemyśleń i dyskusji w trakcie pleneru. Wydarzenie uświetniła swoją obecnością światowej sławy projektantka mody Ewa Minge i Barbara Kaczmarowska Hamilton urodzona w Sopocie, mieszkająca w Londynie, nieoficjalna portrecistka brytyjskiej rodziny królewskiej.

Znana m.in. z portretu śp. Królowej Elżbiety II. Swoje prace prezentują także: Violeta Monsevych (młoda artystka z Ukrainy) i nasi czołowi polscy malarze: Joanna Sierko-Filipowska, Jan Norbert Dubrowin, Marcin Kolpanowicz, a wśród nich projektantka mody światowej sławy - Ewa Minge, która jak widać jest także utalentowaną malarką. 

 

!! ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WIDEO Z PLENERU I WERNISAŻU WRAZ Z WYWIADAMI Z ARTYSTAMI  W TYM ZE ZNANĄ PROJEKTANTKĄ EWĄ MINGE !!

 

Wernisaż przyciągnął także wiele osób zainteresowanych komercyjną współpracą z artystami. Co ciekawe obrazami i spotkaniem zainteresował się Wojciech Fibak, znany kolekcjoner sztuki i tenisista, który akurat przebywał w Sopocie, prezentując fragment własnej kolekcji w Państwowej Galerii Sztuki.

Kuratorem i pomysłodawcą pleneru i wystawy był tczewianin Jarosław Kukowski, któremu udało się zachwycić Ewę Mingę także Tczewem, o czym przekonamy się zapewne wkrótce.

Podczas wernisażu i późniejszej wystawy zobaczymy obrazy artystów takich jak: Krzysztof Cieślak, Jan Norbert Dubrown, Barbara Kaczmarowska Hamilton, Michał Janczuk, Bogna Jarzemska Misztalska, Marcin Kołpanowicz, Ewelina Koszykowska, Jarosław Kukowski, Sabina Maria, Ewa Minge, Viletta Monsevich, Daniel Pawłowski, Daniel Pielucha, Łukasz Radwan, Joanna Sierko – Filipowska.


Jarosław Kukowski (ur. 11 kwietnia 1972 w Tczewie) jest polskim malarzem współczesnym, poruszającym tematy moralne i społeczne w budzący kontrowersje sposób. Jego prace wystawiane były m.in. w Oddziale Muzeum Narodowego-Królikarni, Salonach Domu Aukcyjnego Rempex, Muzeum Galicji, Bunkrze Sztuki, Voergaard Castle, Art Expo w Nowym Jorku i wielu innych galeriach i muzeach. Większość obrazów Kukowskiego zostało skatalogowanych w albumach wydawanych przez domy aukcyjne, galerie i wydawnictwa.

Jest także twórcą muralu na bloku przy ul. Armii Krajowej 61 w Tczewie.


Wawrzyniec Mocny

Tekst/montaż/wideo

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama