czwartek, 29 września 2022 13:23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pomorscy terytorialsi złożą przysięgę w Ustce.

W najbliższą sobotę, 24 września o godzinie 12:00 pod Kapitanatem Portu w Ustce odbędzie się przysięga żołnierzy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
  • Źródło: Maciej Szalbierz
Pomorscy terytorialsi złożą przysięgę w Ustce.
Źródło: 7 PBOT

Uroczysta przysięga wojskowa jest zwieńczeniem szesnastodniowego szkolenia podstawowego, które odbyli żołnierze wcieleni przed dwoma tygodniami w szeregi pomorskiej brygady WOT.

Podczas usteckiej uroczystości hasło Wojsk Obrony Terytorialnej „Zawsze gotowi, zawsze blisko” zadeklaruje 26 terytorialsów.

Po złożeniu żołnierskiego przyrzeczenia nowi terytorialsi staną pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego a swoją służbę rozpoczną w podległych batalionach: 71 batalionie lekkiej piechoty w Malborku, 73 blp w Słupsku oraz 72 blp w Kościerzynie.

Już dzisiaj pragniemy zaprosić Państwa na tę uroczystość. 

Będziemy zaszczyceni jeśli razem z nami będą Państwo świadkami tego najważniejszego momentu w życiu każdego żołnierza.

Maciej Szalbierz

 


 


 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama