poniedziałek, 9 lutego 2026 11:25
Reklama
Reklama

Zaproszenie na Jarmark

Parafia Św. Maksymiliana, Urząd Miasta, GOK i Zespół Szkół Rolniczych CKP w Bolesławowie zapraszają na II Jarmark Joannitów, który odbędzie się w sobotę, 18 maja, na placu przy kościele św. Maksymiliana w Skarszewach.
Zaproszenie na Jarmark

I Jarmark Joannitów odbył się 5 maja 2012.
Tegoroczny Jarmark będzie imprezą o charakterze pikniku rodzinnego nawiązującą do historii miasta Skarszewy ze szczególnym uwzględnieniem epoki późnego średniowiecza. Będą występy rycerzy, kuglarzy i trubadurów, konkurs historyczny, konkurencje zręcznościowe i turniej łuczniczy dla publiczności,
 
Plan:
13.00 – przywitanie publiczności, rycerzy i rzemieślników
13.00 – 19.00 – rzemieślnicy prezentują wyroby i umiejętności
13.30 – 18.30 – turniej rycerski walk pieszych,
14.00 – 16.00 - turniej walki na worki dla publiczności i rycerzy
16.00 – 17.00 - pokaz historyczny „ Skarszewy w średniowieczu”
18.30 – finałowa walka turnieju rycerskiego
19.00 – 20.00 – konny pokaz sprawności bojowej
20.30 – 21.00 – Spektakl „Skarszewy – Od powstania , cz. 1”
21.15 – 22.00 – Spektakl „Skarszewy – Bitwa, cz.2”
22.00 – 22.30 – Spektakl „Skarszewy – Po Złoty Wiek cz. 3”
22.40 – rozdanie nagród i zakończenie II Jarmarku.
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
mgła

Temperatura: -7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama