sobota, 6 grudnia 2025 18:26
Reklama

Przyjechała do sklepu pijana. Inna kobieta nie pozwoliła jej na dalszą jazdę i wezwała służby

Blisko 2 promile alkoholu miała w organizmie kierująca fordem, której dalszą jazdę udaremniła 33-latka. Kobieta, widząc pijaną 42-latkę, która przyjechała autem do sklepu, powiadomiła policjantów z Pelplina.
Przyjechała do sklepu pijana. Inna kobieta nie pozwoliła jej na dalszą jazdę i wezwała służby

Autor: KPP Tczew

21 września tego roku około godziny 21, oficer dyżurny skierował patrol do jednej z miejscowości powiatu tczewskiego, gdzie zgłaszająca uniemożliwiła dalszą jazdę pijanej 42-latce. W rozmowie z 33-latką, która wezwała policjantów oraz innymi świadkami zdarzenia ustalono, że zwrócili oni uwagę na kobietę, która przyjechała fordem do sklepu, a jej zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że kobieta ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mieszkance powiatu prawo jady oraz skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Dzięki reakcji i determinacji zgłaszającej 42-latka nie uniknie odpowiedzialności.


Policjanci apelują, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o wszelkich niepokojących zdarzeniach. Policjanci sprawdzą otrzymany sygnał! Pamiętajmy, aby nie interweniować na „własną rękę” w sytuacji, która może stanowić zagrożenie dla naszego własnego bezpieczeństwa.

Mundurowi zatrzymali mieszkance powiatu tczewskiego prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Za to przestępstwo grozi m.in. kara do 2 lat więzienia.


KPP Tczew


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 5°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama