sobota, 6 grudnia 2025 14:48
Reklama

[FOTO] Zalane działki, park miejski i tereny rekreacyjne

W ostatnim czasie, poprzez wysoki poziom rzek i intensywne, wielodniowe opady deszczu, wiele terenów w naszym regionie znalazło się pod wodą. Ponownie przyjrzeliśmy się sytuacji hydrologicznej w stolicy Kociewia.
[FOTO] Zalane działki, park miejski i tereny rekreacyjne

W ubiegłotygodniowym numerze „Gazety Kociewskiej” opisywaliśmy trudną sytuację działkowców z Rodzinnych Ogródków Działkowych „Centra – Elektron”. Wezbrane rzeki Wierzyca i – po drugiej stronie działek – Styna doprowadziły do niemal całkowitego zalania terenu. Woda wdzierała się do altanek drzwiami, a nawet oknami, powodując ogromne straty materialne. 

Obecnie poziom wody zaczyna opadać, jednak sytuacja hydrologiczna w mieście wciąż jest niepokojąca. W sporej części zalany jest m.in. Park Miejski, wokół którego zamknięto dla spacerowiczów wszystkie pomosty. Wysoki stan Wierzycy wiać doskonale z mostu wzdłuż ulicy Hallera. Brakuje kilku centymetrów, aby rzeka wystąpiła z koryta. 

Zdaniem specjalistów – jeśli pogoda znacząco się nie pogorszy - poziom wód w mieście będzie stopniowo się normował.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama