piątek, 5 grudnia 2025 06:30
Reklama
Służby proszą o ostrożność na drodze, apelują by koniec wakacji nie był powodem do brawury

Poważny wypadek na skrzyżowaniu w gminie Ryjewo. Ranna pasażerka trafiła do szpitala

Dziś, 21 sierpnia w powiecie kwidzyńskim, w gminie Ryjewo, na wysokości Klecewka na drodze krajowej nr 55 doszło do poważnego w skutkach wypadku. Spowodował on dziś przed południem utrudnienia na drodze do Kwidzyna lub Sztumu. Tym razem skończyło się na jednej osobie poszkodowanej, ale policjanci odnotowują z końcem wakacji coraz więcej brawurowych zachowań za kierownicą.
  • Źródło: Kwidzyn1.pl
Poważny wypadek na skrzyżowaniu w gminie Ryjewo. Ranna pasażerka trafiła do szpitala

Autor: Archiwum

Na miejscu służby, w tym policja, prowadziły kilka godzin czynności. Jak poinformował nas jeden z kierowców o godz. 11.26, który zmierzał w tym czasie na Kwidzyn DK nr 55, doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Z jego relacji wynikało, że jeden z pojazdów miał rozbity przód, ale był już w tym czasie usunięty z jezdni.


 

- Do wypadku doszło na skrzyżowaniu Ryjewo – Straszewo na drodze krajowej nr 55, gdzie zderzyły się auta volkswagen i volvo – potwierdza st. asp Anna Filar, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. - Kierującym VW był 69-letni mężczyzna, natomiast samochodem volvo poruszały się dwie osoby: 77-letni mężczyzna i 76-letnia kobieta (pasażerka). Kobieta z obrażeniami została przetransportowana karetką pogotowia do sztumskiego szpitala. Początkowo ruch odbywał się wahadłowo. Następnie po dwóch godzinach po 11-tej został on przywrócony.


 

Na miejscu czynności wykonywali oprócz policjantów także strażacy, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia m.in. poprzez neutralizację płynów eksploatacyjnych. Oprócz poszkodowanej reszta uczestników wypadku drogowego doznała ogólnych potłuczeń.


 

Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze, zwłaszcza na tym odcinku.


 

(tomm)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 4°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama