niedziela, 15 lutego 2026 12:05
Reklama
Reklama
Reklama

Akademia z okazji 98. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada w Zespole Szkół w Suchym Dębie

11 listopada 1918 roku po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. Po 98 latach pamiętali o tej rocznicy uczniowie ZS w Suchym Dębie, którzy wierszem i piosenką uczcili tę rocznicę historyczną. Dzieci z klasy IV SP ZS w Suchym Dębie pod opieką wychowawczyni Ewy Tarasiuk przypomniały tragiczne losy naszej Ojczyzny w czasach rozbiorów. Działania Prus, Austrii i Rosji doprowadziły do zniknięcia z map świata Polski. Zniewolona i zakuta w kajdany dzięki swoim synom walczyła o wolność podczas powstań narodowych i na fontach I wojny światowej. Wszystkie te działania doprowadziły do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918.
Akademia z okazji 98. rocznicy  Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada  w Zespole Szkół w Suchym Dębie

Uczniowie uczcili święto narodowe przywdziewając biało – czerwone kotyliony z godłem narodowym. Biały orzeł na czerwonym tle towarzyszył Polakom od początku istnienia naszego państwa.Wśród zaproszonych gości byli:

Przewodniczący Rady Rodziców przy ZS w Suchym Dębie Przemysław Dymarkowski, Wójt gminy Suchy Dąb Barbara Kamińska, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Suchym Dębie Agnieszka Księżak.

Uczniowie zaśpiewali i zagrali utwór „Deszcz jesienny”. Patriotyczną wiązankę piosenek wykonała cała społeczność szkolna: „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”.

Dyrektor ZS w Suchym Dębie Aleksandra Lewandowska i wójt gminy Suchy Dąb Barbara Kamińska przypomniały jak ważne jest w dzisiejszych czasach poczucie wspólnoty i pogłębianie uczuć patriotycznych np. przez wspólne śpiewanie patriotycznych utworów i wywieszanie barw narodowych na swoich domach.

Rozstrzygnięto również szkolny konkurs plastyczny pt. „Moja mała ojczyzna – JESIEŃ”. Laureatami zostali:
I miejsce - Moske Amelia z klasy II a,
II miejsce - Holender Piotr z klasy II b,
III miejsce - Cabaj Oliwia z klasy III a.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: -4°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama