środa, 17 grudnia 2025 20:34
Reklama

Koncert Pata McManusa w Kolbudach

W sobotę 08.11.2014r. o godz. 20.00 w Kolbudach odbędzie się koncert Pata McManusa - lidera grupy Mamas Boys i Celtus, która przed zawieszeniem działalności w końcu lat 90-tych otrzymała nagrodę podczas festiwalu Irish Music Awards – NAJLEPSZY ALBUM ROKU pokonując tym samym U2, The Corrs i Enya. 
Koncert Pata McManusa w Kolbudach

Patrick Frances McManus był jednym z sześciorga dzieci urodzonych w niezwykle utalentowanej rodzinie muzycznej w Derrylin. Rodzice Pat’a byli tradycjonalistami muzyki irlandzkiej. Pat i jego dwaj bracia szybko nauczyli się grać na instrumentach. Przez 7 lat występowali na żywo w TV .W wieku 20 lat Pat zagościł w zespole Horslips. Braciom tak spodobała się muzyka – Pat’a, że zaczęli grać na instrumentach elektrycznych i stworzyli zespół o nazwie – Pulse(by później zmienić go na ‘Mama’s Boys’). Pierwszy swój krążek nazywał się ‘Official Bootleg’, który z wielkim rozmachem sprzedawany był na koncertach zespołu. Wkrótce kapela zaczęła odnosić sukcesy. W 1981 roku zespół został zaproszony do Wielkiej Brytanii by występować przed Hawkwind. W 1982 zespół wydał drugi album ‘Plug it in ’, który otrzymał bardzo pozytywne recenzje od krytyków muzycznych . Bracia występowali również przed Wishbone Ash, a w 1983 roku wydali trzecią płytę ‘Turn It up’. Natomiast najlepszą płytą wg krytyków okazał album ‘Mamas Boys’ (dwa utwory z tej płyty ‘The Professor’ – pseudonim Pat’a oraz cover “Mama Were All Crazee Now’ brylowały na listach muzycznych). W 1985 roku wydali piaty album ‘Power and Passion’ i zaczęli tournee z Bon Jovi oraz Ratt. Zespól wystąpił na festiwalu z Deep Purple w Knebworth przed milionową publicznością! Na koniec swojego tournee zagrali z Garry’m Moore’m.

Z powodu choroby jednego z braci zespół musiał dokonać małych zmian, by po dwóch latach wrócić z kolejną płytą “Growing Up The Hard Way”. W 1991 wydali krążek z koncertów pt.: "Live Tonite”. Ostatni album jaki został wydany w 1992 roku nosił nazwę "Relativity”. W 1998 rok zespól otrzymał nagrodę podczas festiwalu Irish Music Awards – NAJLEPSZY ALBUM ROKU pokonując tym samym U2, The Corrs i Enya. Zespół grał jeszcze parę koncertów by w 1999 roku zawiesić działalność.

W 2009 roku Pat McManus powrócił z nowym, niezależnym materiałem . Zaczął występować podczas takich festiwali jak: "The Harley Davidson Festival" w St.Tropez, "Rock The Wolves" w Szwajcarii, "Guitar Festival" na Korsyce "ST.Julian Guitar Festival" w Genewie i "Raismes Fest" we Francji.
W marcu 2010 ukazała się płyta DVD 'Raismes Fest’. zespół współpracował również z Andy Powell'em (Wishbone Ash) oraz Bernie Marsden'em (Whitesnake, Alaska).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: -1°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama