Kończy się nabór kandydatów

  • 25.11.2016, 08:34
  • (A)
Kończy się nabór kandydatów

Podziel się:

Oceń:

Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Malborska Rada Organizacji Pozarządowych zapraszają organizacje pozarządowe, firmy i instytucje z Malborka i powiatu malborskiego do nominowania kandydatów w konkursie o Nagrodę Baszty Maślankowej. Ostateczny termin mija 27 listopada (niedziela).  

Konkurs ma już siedmioletnią tradycję, a jego ideą jest integracja środowisk działających na rzecz dobra wspólnego oraz wyrażenie podziękowań dla trzeciego sektora i wolontariuszy działających na rzecz lokalnego środowiska.

- Celem jest wyróżnienie osób, organizacji pozarządowych, instytucji oraz firm, dla których społeczne zaangażowanie jest sensem istnienia - informują organizatorzy. - Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe, firmy i instytucje z Malborka oraz powiatu malborskiego.

Nagrody będą przyznane przez niezależną kapitułę, do pracy w której zostaną zaproszeni laureaci poprzednich edycji tej nagrody oraz przedstawiciele władz lokalnych. Członkowie kapituły mogą zaprosić do udziału z głosem doradczym w posiedzeniach przedstawicieli innych środowisk: biznesu, artystów, mediów itd.

Kandydatów można będzie zgłaszać w czterech kategoriach. Pierwsza to Najlepszy projekt. Jest to nagroda zespołowa dla organizacji pozarządowej lub instytucji za realizację akcji, programu, projektu na rzecz społeczności lokalnej (w różnych dziedzinach: pomocy i opieki społecznej, promocji zdrowia, różnych form edukacji, kultury, sportu itd.). Druga kategoria, indywidualna, to Osobowość NGO. Trzecia to Mecenat, polegający na wspólnym działaniu na rzecz środowiska lokalnego i jest nagrodą zespołową dla przedsiębiorstwa (firmy) za wsparcie akcji, programu, projektu realizowanego we współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami. Czwarta kategoria to Wolontariusz, indywidualna nagroda dla szczególnie zaangażowanego wolontariusza.
Formularze i regulamin konkursu są do pobrania na stronie internetowej Malborskiej Rady Organizacji Pozarządowych: mrop.malbork.pl. Nominacje można przesłać mailem na adres [email protected] do 27 listopada (niedziela). Natomiast dokumenty w wersji papierowej można dostarczyć do Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Kościuszki (dawne MWC) do 25 listopada (piątek). COP czynne jest codziennie od godz. 15.30 do 19.30.

Tegoroczna gala Nagrody Baszty Maślankowej planowana jest na 8 grudnia.

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe