Było blisko kolejnego rekordu Polski

  • 01.12.2016, 09:03
  • oprac (A)
Było blisko kolejnego rekordu Polski

Podziel się:

Oceń:

Pływacy MAL WOPR zdobyli 13 medali w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Meyn w Lęborku. Paulina Cierpiałowska poprawiła swój rekord okręgu gdańskiego.

Niezawodna 11-letnia Paulina Cierpiałowska oprócz dwóch złotych krążków na 100 m stylem dowolnym i zmiennym dołożyła w Lęborku kolejny rekord okręgu, tym razem w tej drugiej konkurencji. Poprawiła najlepszy wynik na Pomorzu, który wcześniej też należał do niej.
- Nasza mistrzyni otarła się o rekord Polski, bowiem dystans 100 m stylem zmiennym pokonała w czasie 1.13,56 minuty. Do aktualnego rekordu kraju wynoszącego 1.12,77 zabrakło więc bardzo niewiele – informuje Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Przypomnijmy, że Paulina ma już na koncie jeden rekord Polski - na 100 m stylem dowolnym (1.02,70).

Inni reprezentanci malborskiego klubu też spisali się na medal. Dwa złote medale na 50 m motylkiem i 100 m stylem dowolnym zdobył 11-letni Konrad Patoka, a srebro na 50 m motylkiem - Nadia Walentynowicz. Także 11-letni Jakub Grapentyn o trzy sekundy poprawił swój rekord życiowy na 100 m dowolnym i z czasem 1.13,35 zdobył brązowy medal.

Srebro w tej samej konkurencji wśród dziewcząt wywalczyła Magda Mroczek, a brąz na 100 m stylem klasycznym - Liliana Szpaczyńska. Z Lęborka dwa rekordy życiowe wywiózł po doskonałych startach 11-letni Piotr Szuryński, a po jednym Martyna Ziemińska, Cezary Gwiazdowski i Nikodem Hermanowicz.
12-letni Maciej Kowalski był czwarty na 100 m stylem zmiennym, ale występem na 100 m stylem dowolnym powetował sobie tę pechową lokatę. Popłynął bardzo dobrze, o sekundę poprawił swój najlepszy wynik i z czasem 1.11,13 zdobył zasłużony srebrny medal.

- Złoty medal zdobyła także dość niespodziewanie wracająca do treningów po złamaniu palca trzynastoletnia Anna Włodarczyk. Pokonała dystans 100 m kraulem w czasie swojego rekordu życiowego i mogła cieszyć się ze zwycięstwa. W tej samej klasyfikacji pechową czwartą lokatę zajęła Natalia Tyborska – relacjonuje Iwona Ciecholewska.
Bardzo dobrze spisali się też najmłodsi, zawodnicy z roczników 2006-2008. 8-letni Dawid Patoka, który stanął na słupkach startowych na zawodach po raz pierwszy w swoim życiu, na 50 m stylem dowolnym w klasyfikacji 42 zawodników zajął 11 lokatę. Wiktor Ołdziejewski zajmował dwukrotnie trzecie miejsce z nowymi rekordami życiowymi, a Sławomir Szpaczyński nie miał sobie równych na 50 m stylem klasycznym. Kolejny 8-latek, Patryk Grapentyn, poprawił swoje rekordy w stylu grzbietowym.
Dwie 9-latki: Michalina Zielska i Agata Kupińska – też poprawiły "życiówki" na 50 m stylem dowolnym, a w swoim debiucie na dystansie 100 m stylem zmiennym uplasowały się odpowiednio na 5 i 9 miejscu. 10-letnie Ola Ziemińska i Lena Sawaniewska wywiozły po jednym rekordzie życiowym.
Na lęborskiej pływalni rywalizowało aż 564 zawodników z 16 klubów.
- Zawodnicy MAL WOPR spisali się bardzo dobrze. 23-osobowa ekipa zajęła w klasyfikacji medalowej doskonałe czwarte miejsce na 15 sklasyfikowanych klubów. Już w najbliższy weekend czeka nas kolejny start, tym razem mistrzostwa województwa pomorskiego, czyli najważniejsze zawody w naszym okręgu – wyjaśnia Iwona Ciecholewska.

oprac (A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe