Finansowe wspomaganie biznesu. Ponad tysiąc poręczeń Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych

  • 31.03.2010, 00:00
  • Rozmawiał: Wawrzyniec Mocny
Finansowe wspomaganie biznesu. Ponad tysiąc poręczeń Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych

Podziel się:

Oceń:

POMORZE. Na temat możliwości wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) rozmawiamy z prezes Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych Ireną Wróblak. Dzisiaj odbywa się seminarium zorganizowane m.in. przez Wydawnictwo Pomorskie na ten temat.
- Kiedy i w jakim celu powołano Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych?
- Działamy od 7 grudnia 2001 r. Fundusz powołali: Sejmik Województwa Pomorskiego, Agencja Rozwoju Pomorza oraz Miasto Gdynia, aby wspierać sektor MSP. Stosujemy instrument inżynierii finansowej, który stanowi alternatywną bądź pomocniczą możliwość (poręczenia) uzyskania finansowania zewnętrznego (kredytów i pożyczek). Aby firma otrzymała takie wsparcie musi posiadać zdolność kredytową do spłaty zobowiązania i posiadać zabezpieczenia na wypadek, gdyby nie uporano się z zobowiązaniem. Wówczas bank otrzymuje należność wynikającą z poręczenia (do 70 proc. wartości kredytu). Poręczenie jest skuteczną formą pomocy zwłaszcza dla firm, które nie mają kapitału początkowego i majątku. Głównym zadaniem PRFPK jest pobudzenie, stymulacja przedsiębiorczości, a tym samym walka z bezrobociem. Innym ważnym zadaniem jest nie dopuszczanie do bankructw. W ub. r. naszym działaniem pośrednio przyczyniliśmy się do zwiększenia zatrudnienia w woj. pomorskim o 216 miejsc pracy. Poręczenie jest najbardziej płynnym zabezpieczeniem na rynku.

- Jaka jest skala wsparcie przedsiębiorstw przez Fundusz? Jakiego typu firmy uzyskały pomoc?
- Fundusz udzielił już ponad tysiącu poręczeń, na kwotę 122 mln zł dla różnych firm działających na ternie naszego województwa. Zasada jest taka, że wspomagamy firmy z Pomorza, aby tutaj zwiększać zatrudnienie. Nasze poręczenia trafiały do najróżniejszych branż. Najczęściej są to firmy działające jakiś czas na rynku. 5-6 proc. stanowią nowo  tworzące się przedsiębiorstwa. Są postrzegane jako te, które generują największe ryzyko. Instytucje finansowe często nie podejmują się ich kredytowania. Zdarza się, że wymogiem jest funkcjonowanie przynajmniej rok lub dwa lata na rynku. Jeżeli bank nie udzieli kredytu - my nie mamy czego poręczyć. Ale nie tylko banki udzielają pożyczek. Robią to także instytucje parafinansowe lub samorządowe. Wówczas także możliwe jest poręczenie takich zobowiązań za naszym pośrednictwem.

- Czy pomorskie firmy potrzebują większego wsparcia?
- Firmy przychodzą z konkretnym pomysłem - biznesplanem, często nie mając możliwości zrealizowania zaplanowanych inwestycji z uwagi na wysokie obostrzenia kredytowe. Z drugiej strony, jeśli przyznano im dotacje na inwestycje, z uwagi na długi czas oczekiwania na środki zewnętrzne, starają się przyspieszyć uruchomienie przedsięwzięcia (obawa przed stratami, konkurencją), jednak zaciągając kredyt na to działanie potrzebują zabezpieczenia, którego często nie posiadają. Dzięki instrumentom oferowanym przez Fundusz kredyt staje się dostępny.


 - Ile trwa procedura przyznawania kredytu poręczeniowego małym i średnim przedsiębiorstwom?
- Procedura nie jest skomplikowana. Opiera się na dokumentacji już złożonej przez przedsiębiorcę w banku. Gdy bank otrzyma informację, że poręczenia udzieli PRFPK, przekazuje nam dokumenty. Większość procedur odbywa się na linii bank - Fundusz. Przedsiębiorca nie musi się tym bezpośrednio zajmować. Procedura, zgodnie z regulaminem, nie może trwać dłużej niż 14 dni, ale w praktyce dzieje się to szybciej. W przypadku banków, z którymi mamy wypracowane metody współpracy nie przekraczamy siedmiu dni. Obecnie zaczynamy współpracę z Bankiem Spółdzielczym w Tczewie, wdrażamy procedury.

- Pewne przedsięwzięcia niosą ze sobą większe ryzyko. Jakie rodzaje biznesów nie mogą liczyć na oferowane przez fundusz wsparcie?
- Wymogiem koniecznym jest promesa z banku. Dopiero gdy otrzymamy opinię o firmie i decyzję o udzieleniu przez bank kredytu opracowujemy dokumentację poręczenia. Weryfikujemy wszelkie założenia ekonomiczne, finansowe, symulacje. Oceniamy szanse rozwoju danej branży, to czy pomysł na biznes ma szansę powodzenia i czy jest realny. Zdarza się, że założenia są błędne. W takim przypadku rozmawiamy z przedsiębiorcą i staramy się doradzić, co zmienić, aby jego biznes miał szansę utrzymania się na rynku.

- Czy po udzieleniu poręczeń monitorują państwo kredytobiorców? Jakie zabezpieczenia stosuje Fundusz w razie niewypłacalności kredytobiorcy?
- Nawet jeżeli bank wydaje pozytywną decyzję o kredycie - a w naszej ocenie nie jest on przedsiębiorcy potrzebny, albo uznajemy, że jest niewłaściwa struktura finansowania planowanego przedsięwzięcia - negocjujemy z bankiem. Uświadamiamy też przedsiębiorcy, jaka powinna być prawidłowa struktura finansowania, proporcja bilansu płatniczego. Bardzo często przedsiębiorcy korzystają z tego i dokonują zmian np. z finansowania bieżącego na długoterminowe. Kredyt jest monitorowany przez nas kwartalnie. Przedsiębiorca zobowiązany jest do przesyłania co kwartał sprawozdania finansowego. Otrzymujemy także informacje od banku o wywiązywaniu się z terminów płatności. Poręczenia stosowane przez Fundusz pochodzą ze środków publicznych, dlatego niezbędna jest rozsądna i rzetelna gospodarka. Gdy konieczne jest wypłacenie środków wynikających z poręczenia, wówczas spotykamy się z przedsiębiorcą i wspólnie wypracowujemy sposoby uregulowania należności - np. ustalamy miesięczną kwotę do zapłaty. Unikamy rozwiązań stricte windykacyjnych, starając się raczej powziąć wspólne ustalenia co do warunków spłaty zadłużenia, dążąc do ugody.

- Czy pomorskie firmy mają wystarczający kapitał, abyubiegać się o poręczenia kredytowe? Czy często podejmują działalność w oparciu o zbyt ryzykowne pomysły?
- Jeśli przedsiębiorca jest zdeterminowany, by zrealizować swój plan, a takich osób jest coraz więcej, jest możliwe, że osiągnie cel - finansowanie i jego zabezpieczenie. Przedsiębiorcy często jednak nie mają wystarczającego kapitału własnego. Podczas kryzysu banki wycofywały się z linii kredytowych, bo niosły one dla nich zbyt duże ryzyko. Działo się tak nawet w przypadku firm, które przez wiele lat solidnie spłacały swoje zobowiązania. Czasami banki udzielały w latach wcześniejszych małych kredytów od 100-200 tys. zł pod zabezpieczenie wyłącznie w formie weksla. Później okazywało się, że nie ma żadnej możliwości ściągnięcia tego zobowiązania. Także hipoteka nie zawsze jest pewnym zabezpieczeniem. Rok temu ceny nieruchomości znacznie spadły, często ustanowienie hipoteki na nieruchomości, a następnie jej sprzedaż  stawały się wręcz niemożliwe.

- Jak z obserwacji rynku pomorskiego ocenia pani sposób radzenia sobie z kryzysem i kondycję firm, które zgłaszają się do Funduszu po pomoc?
- W zeszłym roku udzieliliśmy rekordowej dla nas liczby - 207 poręczeń. Rok wcześniej było ich 120, w 2007 r. - 114. Liczba udzielonych poręczeń w 2009 r. wynikała z dynamizacji akcji poręczeniowej Funduszu, docieraniu z ofertą do coraz liczniejszej grupy przedsiębiorców a także dzięki nawiązaniu wielu nowych umów o współpracy z instytucjami finansowymi. Kryzys najbardziej odczuły firmy budowlane i deweloperskie. Te przedsiębiorstwa, które dysponowały kapitałem, przetrwały, zyskały większe pole do działania. Niestety, słabsze firmy wykruszyły się z rynku (brak wystarczającego kapitału, koszyka stałych zleceń, stałych kontraktów). Kryzys przełożył się na cały sektor MSP. Zwłaszcza analizy przychodów nowych firm za 2009 r. pokazują wyraźne tąpnięcie w dół.

- Czy na pomoc Funduszu mogą liczyć także organizacje pożytku publicznego oraz instytucje naukowe?
- Tak, jeśli mają zdolność kredytową - obecną bądź perspektywiczną. Jeżeli prowadzą działalność non-profit lub typowo publiczną oznacza to, że prawdopodobnie nie generują przychodów.


Informacje o pożyczkach
PRFPK przyczynił się wspólnie z Regionalnym Funduszem Pożyczkowym do powstania sieci 12 Powiatowych Centrów Informacji. Udzielana jest tam informacja - gdzie i w jaki sposób uzyskać pożyczkę i poręczenie. Informują one też o dotacjach.
• Gdańsk, ul. Szara 32/33, tel. 58/302-20-05, 607-457-107, [email protected];
• Tczew, ul. Armii Krajowej 74, 58/562-34-68
• Kwidzyn, ul. Batalionów Chłopskich 62, 58/261-03-10, 607-377-167, [email protected];
• Starogard Gd., ul. Kościuszki 34A, 58/35242-94, 607-797-167, [email protected];
• Wejherowo, ul. Pucka 13, 58/572-20-05, 607-377-767, [email protected];
• Lębork, ul. Skłodowskiej 17, 59/862-54-14, 607-616-617, [email protected];
• Nowy Dwór Gd., ul. Dworcowa 4, 55/247-26-90, 607-267-617,  [email protected];
• Człuchów, ul. Wojska Polskiego 1, 59/834-34-54, 607-907-617, [email protected]
• Kościerzyna, ul. Rzemieślnicza 25, 58/680 –05-29, 609-813-134,  [email protected];
• Sztum, pl. Wolności 24, 55/246-80-39, 609-819-101, [email protected];
• Puck, ul. Sambora 5, 58/673-65-60, 609-813-141, [email protected];
• Bytów, ul. Sikorskiego 10, 59/821-63-40, 609-818-301, [email protected];
• Kartuzy, ul. Gdańska 32, 58/681-06-29, 609-813-182, [email protected]
Rozmawiał: Wawrzyniec Mocny

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Perez
Perez 04.05.2018, 23:17
Witaj, potrzebujesz ***?
Finansowanie projektu z zadłużenia.
Zdobądź projekty biznesowe finansowane na podstawie zadłużenia i zakwalifikuj się do dalszej współpracy na zasadzie partnerstwa po upływie okresu spłaty. Z funduszami można się skontaktować poprzez start-up i rozwój firm Lewis Van Graan, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem
Strona kontaktowa: http://quick***firm.webs.com/
Kontaktowy adres e-mail: quick***[email protected]
WhatsApp: +234 (0) 8107393284
Roland
Roland 22.11.2017, 22:43
Dzień dobry dla wszystkich obywateli Chile.
Nazywam się Mr Miguela Roland. Pochodzę z Chile, z którym byłem
oszukałem wiele razy, odkąd poszedłem po pożyczkę, byłem
oszustwo w wysokości 1500 USD, ale staram się nie poddawać. czas w jakiejś firmie, którą złożyłem, zawsze kazał mi płacić za ubezpieczenie, rejestrację, przelew mojej pożyczki i wiele innych, więc ja
zdecydowałem, że nigdy nie będę ubiegał się o pożyczkę w moim życiu, więc zacząłem
płacz, ponieważ pieniądze, które straciłem, mają dla mnie coś, czego potrzebuję, więc ja
przysięgam, nie będę ubiegał się o pożyczkę bez względu na warunek.
Ale moja żona była bardzo chora i nie mam pieniędzy, by zapłacić
rachunek za szpital, więc mój dobry przyjaciel dał mi adres e-mail [email protected] i powiedział mi, że kiedyś szukał i dostał pożyczkę od firmy pożyczkowej bez stresu. i wysłałem im wiadomość z prośbą o pożyczkę, a oni odpowiedzieli iw ciągu kilku godzin moja pożyczka została wysłana do mnie i byłem bardzo szczęśliwy i dziś polecam firmę Alden Moore jako najlepszą firmę pożyczkową o Internecie. TO JEST TO, CO MNIE POTRZEBNA, ABY ZROBIĆ PRZED MOJĄ OBCIĄŻENIEM MOJEJ POŻYCZKI. poprosili mnie o wypełnienie formularza wniosku, który zrobiłem i dowodu osobistego.
 Powiedziano mi, że pożyczka była
gotowy i dał mi rachunek, na którym zamierzają wpłacić
pożyczki, więc byłem zobowiązany do zapłaty podatku od pożyczki, ale byłem bardzo
przestraszony, i poszedłem dalej i zapłaciłem za opłatę podatkową. Mam pożyczkę w wysokości $
580 000,00 bez opóźnień. dali mi pożyczkę w kilka godzin po tym, więc poszedłem do
szpital i zapłacił rachunki za szpital. więc teraz chcę doradzić tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, aby skontaktowali się z firmą Alden Moore, ponieważ nie zawiodą.
więc proszę tych, którzy są w potrzebie pożyczki. Proszę, chciałbym
skontaktuj się z nimi za pomocą następującego adresu e-mail:
[email protected] i policz się z tego
problem, ponieważ tutaj jest rozwiązanie twoich problemów.
więc będę czekał, aż usłyszysz swoje świadectwo i uwierzysz w Boga
i uwierz w siebie i pamiętaj, że żadne warunki płatności nie są akceptowalne.
evelynfred
evelynfred 12.08.2017, 03:31
Witam wszystkich! Jestem mrs evelynfred Z USA szybko chcę użyć tego medium, aby podzielić się zeznaniem na temat tego, jak Bóg skierował mnie do Legit i prawdziwego kredytodawcy pożyczającego, który przekształcił moje życie z trawy w łaskę, od ubogiej do bogatej I udanego człowieka, który może pochwalić się zdrowym i zamożnym życiem bez stresu i trudności finansowych. Po tylu miesiącach prób uzyskania kredytu w internecie i oszustwa suma $ 7, 700.00 i stałem się tak zdesperowany w uzyskaniu kredytu od legit kredytodawcy pożyczkodawcy online, który nie dodaje się do mojego bólu, a następnie postanowiłem skontaktować się z Mój przyjaciel, który niedawno dostał pożyczkę online, omawialiśmy problem i do naszego wniosku powiedziała mi o człowieku nazywanym Petersonem Gerhardem, który jest dyrektorem finansowym pożyczki finansowej. Więc złożyłem wniosek o pożyczkę w wysokości (90 000,00 dolarów USD) z niską Oprocentowanie 3%, więc pożyczka została zatwierdzona bez problemu ze stresem i wszystkie przygotowania dotyczące przelewu pożyczki oraz w ciągu mniej niż dwóch (2) dni pożyczka została wpłacona do mojego banku, więc chcę doradzić każdemu, kto potrzebuje Pożyczkę, aby szybko skontaktować się z nim za pośrednictwem ([email protected]), nie wie, że robię to, modlę się, aby Bóg pobłogosławił go za dobrą rzecz, którą zrobił w moim życiu.
ernest
ernest 09.06.2017, 04:23
Witaj Pożyczkobiorcy,
Czy szukasz wolności finansowej? Czy jesteś w długu, potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie nowej działalności? Lub zapaść finansowo, potrzebujesz kredytu na zakup samochodu lub domu? Czy bank w każdej chwili odmówi Finansowania? Chcesz poprawić swoje finansowe? Potrzebują pożyczki Twoje rachunki spłacają? Nie patrząc więcej, zapraszamy Państwa na okazję do wszystkich rodzajów pożyczek po bardzo przystępnych stóp procentowych w wysokości 3%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami pocztą elektroniczną na adres: {[email protected]}
Czy masz zły kredyt?
Czy potrzebujesz pieniędzy, aby płacić rachunki?
Czy musisz założyć nową firmę?
Czy masz niedokończony projekt pod ręką ze względu na złe finansowanie?
Czy potrzebujesz pieniędzy, aby inwestować w jakiejś dziedzinie specjalizacji, która przyniesie Ci korzyści? I nie wiesz, co robić.
Poniżej oferujemy następujące kredyty:
Pożyczki osobiste [bezpieczne i niezabezpieczone]
Pożyczki biznesowe [bezpieczne i niezabezpieczone]
Pożyczki kombinowane
Pożyczki studenckie
Kredyty konsolidacyjne i tak wiele innych.
1. Pełne imiona: ----------------
2. Adres kontaktowy: ----------------
3. Wymagana kwota kredytu: ----------------
4. Czas trwania kredytu ----------------
5. Dochód miesięczny: --------------------
6: Zawód: ------------------- ---
7. Bezpośredni numer telefonu: ----------------
Nazwa firmy: ERNEST SMITH LOAN SERVICE.
Firma e-mail: [email protected]

Z poważaniem,
Ernest Smith.
williams
williams 09.12.2016, 22:10
Witam, jestem William Jacob Czy potrzebujesz finansowania konsolidacji zadłużenia? lub fundusze, aby pomóc firmie wrócić na tor? Więc mam najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli poszukujesz kredytu gdzieś pomiędzy 5000 $ a $ 10.000.000,00 mln dostać go z ziemi. Po wyczerpaniu osobistych oszczędności, powiem wam o tej formie organizacji o pomoc kredytu. Mam kredyt od nich tego samego dnia $ 350.000,00 z tej organizacji po został oszukany w wysokości $ 1,790.00. Ale dziś jestem właścicielem firmy i moja firma szybko się rozwija, jeśli potrzebujesz jakikolwiek rodzaj kredytu dzisiaj nie uda się skontaktować z tą organizacją, bo to jest właściwe miejsce, gdy szukając pomocy kredytu, ich oprocentowanie jest bardzo niskie ( 2%) skontaktować się z tą organizacją dzisiaj dla swoich pożyczek poprzez e-mail [email protected] pobj i będziesz zadowolony to zrobiłeś.
Arnold Wills
Arnold Wills 09.12.2016, 16:30
Czy potrzebujesz pilnie pożyczki lub usługę finansową? Kontakt z [email protected]
rose
rose 08.12.2016, 20:43
Szanowny Panie / Pani,
Czy potrzebujesz pożyczki osobiste? Czy potrzebujesz pożyczki na uruchomienie działalności gospodarczej w swoim własnym?
Oferujemy kredyty dla osób prywatnych i firm na poziomie światowym. Nasz dobrze znana firma finansowa zdobył ogromne firmy w dostarczanie Venture Capital Finance usług dla naszych klientów. Nasza Firma Capital Financial dostarcza rozwiązania finansowe dla dużych projektów, takich jak informatyka, transport naziemny, infrastruktury medycznej i tak dalej. Jeśli jesteś zainteresowany w naszym serwisie, prosimy o kontakt: [email protected] więcej szczegółów
Pozdrowienia,

Pan Michael
Sekretarz generalny
CYNTHIA MORGAN
CYNTHIA MORGAN 06.12.2016, 14:27
Cześć,
Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: [email protected]

Imię i nazwisko ....................................
Prywatny numer telefonu ............................
Kraj …………………………………….
Adres ………………………………..
Stan ..............................
Wiek .............................................
Czy stosowane przed? ..................... ..
Status rodziny ……………………………
Kwota pożyczki potrzebna jako pożyczki .....................................
Kredyt Termin .................................
Zawód ....................................
Miesięczny przychód ………………………..
Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
pozdrowienia


e-mail:[email protected]


/.,/.
CYNTHIA MORGAN
CYNTHIA MORGAN 06.12.2016, 14:27
Cześć,
Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: [email protected]

Imię i nazwisko ....................................
Prywatny numer telefonu ............................
Kraj …………………………………….
Adres ………………………………..
Stan ..............................
Wiek .............................................
Czy stosowane przed? ..................... ..
Status rodziny ……………………………
Kwota pożyczki potrzebna jako pożyczki .....................................
Kredyt Termin .................................
Zawód ....................................
Miesięczny przychód ………………………..
Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
pozdrowienia


e-mail:[email protected]

CHRISTIAN  CALVIN
CHRISTIAN CALVIN 05.12.2016, 23:30
Witam, mam na imię Christian Calvin ofiarą oszustwa w rękach fałszywych kredytodawców. Mam stracił około 6,000PLN bo potrzebowała dużego kapitału 80,000PLN i prawie umarł, nie miałem dokąd pójść. moja firma została zniszczona, aw procesie zgubiłem mój mąż i mój syn i nie mógł ponownie stanąć takiej sytuacji. w czerwcu 2016 roku, spotkałem znajomego, który wprowadził mnie do dobra matka, pani Olivia Daniela, który ostatecznie pomógł mi zabezpieczyć pożyczkę w firmie. dobrą matką i chce skorzystać z tej okazji dziękuję i niech Bóg nadal błogosławił. Chciałbym również skorzystać z tej okazji, aby doradzić koledze po polsku, że istnieje wiele oszustów tam, więc jeśli potrzebujesz pożyczki, i chcą zabezpieczyć pożyczkę szybko zarejestrować tylko dzięki pani Olivia Daniela za pośrednictwem poczty elektronicznej: ([email protected] ). można również skontaktować się ze mną poprzez ten e-mail: ([email protected]). jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. Proszę ona jest jedyną osobą, niezawodne i godne zaufania.
Dziękuję Ci.
Pan Miller Porter
Pan Miller Porter 26.11.2016, 11:28
Cześć wszystkim,

Jestem Miller Porter Private pożyczki pożyczkodawcy z reputacją prawidłowej pracy,
[email protected] Zastosuj dzisiaj, jeśli potrzebujesz awaryjne
pożyczka od renomowanej firmy, z dobrymi warunkami i stosunków pracy,
Następnie należy skontaktować się z nami, jak możemy oferować kredyty na
przystępne oprocentowanie 3%, a praca z nami
będzie to dobre doświadczenie. Jeśli jesteś zainteresowany, kontakt
mailowy: [email protected]

13048200494
[email protected]
http://millerporter102.wix.com…

I czekać na szybką reakcję
Pan Miller Porter
Chen mulan
Chen mulan 11.11.2016, 11:17
Cześć każdy, Ja Pan Chen Mulan Od Ohio USA, szybko chcą używać tego medium na ścinanie świadectwo o tym, jak Bóg skierował mnie do Legit i realnej pożyczki pożyczkodawcy, którzy przekształcili swoje życie z trawy do łaski, od bycia biednych bogata kobieta, która może teraz pochwalić zdrowego i bogatego życia bez stresu i trudności finansowych. Po tylu miesiącach prób, aby uzyskać kredyt w internecie i został oszukany sumę $ 4200 i stał się tak zdesperowani w uzyskaniu kredytu z legit pożyczki pożyczkodawcy w Internecie, którzy nie doda do moich cierpień, po czym postanowiłem skontaktować się z przyjacielem kopalnia, który niedawno dostał pożyczkę w trybie online, rozmawialiśmy o tej sprawie i do naszego wniosku, opowiedziała mi o kobiecie zwanej pani Christina Rojas, który jest prezesem szczęścia Loan Company Więc zastosowanie do sumy kredytowego (120,000.00USD) z niskim oprocentowaniu stawka 3%, więc pożyczka została zatwierdzona łatwo bez stresu i wszystkie przygotowania zostały złożone w sprawie przeniesienia kredytu oraz w czasie krótszym niż dwa (2) dni pożyczka została zdeponowana w moim banku więc chcę doradzać nikogo i potrzebie kredyt szybko się z nim skontaktować poprzez: ([email protected]) (webpage: http://happinessloanfirm1.brav…) zadzwoń 18653250382 18653250382 lub SMS) nie wie, robie to modlę się, aby Bóg pobłogosławi ją na dobre co uczynił w moim życiu.
Chen mulan
Chen mulan 09.11.2016, 01:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Testimony-- ofertę kredytową
Testimony-- ofertę kredytową 08.11.2016, 23:57

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Testimony-- Loan offer
Testimony-- Loan offer 08.11.2016, 23:56

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Oferta pożyczki
Oferta pożyczki 08.11.2016, 23:55

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Testimony-- Loan offer
Testimony-- Loan offer 08.11.2016, 23:52
Testimony-- Loan offer

Testimony"" You should not miss this opportunity [My name is Mrs. Sandra Kate. I live in Canada and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family.I was in need of a loan of $50,000.00 to start my life all over again as i am a single Man with 3 kids.

I have been searching for a loan to settle my debts for the past three months all I met scammed and took my money until I finally met a God sent Lender.

I never thought that there are still genuine loan lenders on the internet but to my greatest surprise i got my loan without wasting much time.I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of $50,000.00 Canada Dollar. He is a GOD fearing man, if you are in need of loan to solve your problems and you will pay back the loan please

contact him tell him that is Mrs.Sandra Kate that refer you to him. Contact Mr. Miotti Stefano, via email: ([email protected] )
Testimony-- ofertę kredytową
Testimony-- ofertę kredytową 08.11.2016, 23:51

Testimony-- ofertę kredytową

Świadectwo "" Nie przegap tej okazji [Nazywam się pani Sandra Kate. Mieszkam w Kanadzie i jestem szczęśliwa kobieta dzisiaj? i powiedziałem mój własny, że każdy kredytodawca, że ​​uratować swoją rodzinę z naszej złej sytuacji, odniosę się każdą osobę, która szuka pożyczki do niego, dał mi szczęście dla mnie i mój family.I był w potrzebie pożyczki w wysokości $ 50,000.00 do na nowo rozpocząć swoje życie, jak ja jestem jeden człowiek z 3 dzieci.

I zostały poszukiwania pożyczki uregulować swoje długi w ciągu ostatnich trzech miesięcy wszystkim poznałem oszukany i wziął moje pieniądze, aż wreszcie spotkał zesłał pożyczkodawcy.

Nigdy nie myślałem, że nadal istnieją oryginalne poĹĽyczkodawcy w internecie, ale ku mojemu zaskoczeniu dostałem pożyczkę bez marnowania dużo time.I spotkałem tego uczciwego i Bóg obawiając pożyczki pożyczkodawcy człowieka, który mi pomóc z kredytu w wysokości $ 50,000.00 Kanada Dollar. On jest Bogiem obawiając się człowiekiem, jeśli jesteś w potrzebie pożyczki, aby rozwiązać swoje problemy i będzie spłacać pożyczkę prosimy

Skontaktuj się z Nim powiedzieć mu, że jest Mrs.Sandra Kate, że odnoszą się do niego. Kontakt Pan Miotti Stefano, za pośrednictwem poczty elektronicznej: ([email protected])

Oferta pożyczki
Oferta pożyczki 08.11.2016, 23:51
Oferta pożyczki


Został poinformowany, że pan Miotti Stefano Fundacja jest obecnie rozdawanie kredytów dla osób prywatnych, firm i ciała współpraca z niedrogich 1% stopy procentowe.

Możemy sobie pozwolić, aby dać Ci kredyt i pożyczka ta pomoże Ci dużo w swoim życiu. Świadczymy usługi wysokiej jakości dla naszych klientów

Jesteś w kłopoty finansowe lub określić? Czy kiedykolwiek zostały odrzucone przez banki lub chcą rozliczyć swoje długi, aby zapłacić rachunek, raz na zawsze, trzeba mieć pieniądze, aby ustalić swoją business.Here się możliwość nigdy nie można przegapić. Oto wielka szansa, gdzie można uzyskać pożyczkę szybciej i łatwe, można zbudować swój własny sen właściciela niezależnego biznesu i osobistego stać się przedsiębiorcą.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź nas na pana Miotti Stefano KREDYTÓW FUNDACJI za pośrednictwem poczty elektronicznej na [email protected]~~HEAD=pobj informacji kontaktowych powyżej. Gwarantujemy Ci przejrzystą i efektywną obsługę.

Mogę pomóc z kredytu.


Użytkownik musi podać następujące informacje, aby umożliwić nam przystąpić do kredytu.


Twoje pełne imię.....

Kwota kredytu potrzebne .......

Twój coountry .......

Miesięcznego dochodu

Zawód ..........

Płeć ........

Wiek.......

Adres.....

Spłacić czas .......

Numer telefonu ..........

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej ([email protected])
Mogę sobie pozwolić, aby dać Ci ten kredyt

Dziękuję Ci
Pan Miotti Stefano MD
Morris Leo
Morris Leo 05.11.2016, 23:19
Cześć,

Szukasz kredytu Xmas finansowego pomóc płacić rachunki kredyt, dług kredyt konsolidacyjny, niezabezpieczonej pożyczki, pożyczki biznesowe, kredyt mieszkaniowy, kredyt samochodowy, kredyt studencki, kredyt prywatnego, venture capital, itp! Jestem prywatny pożyczkodawca, mogę udzielić pożyczki dla firm i osób prywatnych na niskim tempie i niedrogie oprocentowaniem 2%. e-mail: [email protected]

Pozostałe