Finansowe wspomaganie biznesu. Ponad tysiąc poręczeń Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych

  • 31.03.2010, 00:00
  • Rozmawiał: Wawrzyniec Mocny
Finansowe wspomaganie biznesu. Ponad tysiąc poręczeń Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych
Podziel się:
Oceń:
POMORZE. Na temat możliwości wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) rozmawiamy z prezes Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych Ireną Wróblak. Dzisiaj odbywa się seminarium zorganizowane m.in. przez Wydawnictwo Pomorskie na ten temat.
- Kiedy i w jakim celu powołano Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych?
- Działamy od 7 grudnia 2001 r. Fundusz powołali: Sejmik Województwa Pomorskiego, Agencja Rozwoju Pomorza oraz Miasto Gdynia, aby wspierać sektor MSP. Stosujemy instrument inżynierii finansowej, który stanowi alternatywną bądź pomocniczą możliwość (poręczenia) uzyskania finansowania zewnętrznego (kredytów i pożyczek). Aby firma otrzymała takie wsparcie musi posiadać zdolność kredytową do spłaty zobowiązania i posiadać zabezpieczenia na wypadek, gdyby nie uporano się z zobowiązaniem. Wówczas bank otrzymuje należność wynikającą z poręczenia (do 70 proc. wartości kredytu). Poręczenie jest skuteczną formą pomocy zwłaszcza dla firm, które nie mają kapitału początkowego i majątku. Głównym zadaniem PRFPK jest pobudzenie, stymulacja przedsiębiorczości, a tym samym walka z bezrobociem. Innym ważnym zadaniem jest nie dopuszczanie do bankructw. W ub. r. naszym działaniem pośrednio przyczyniliśmy się do zwiększenia zatrudnienia w woj. pomorskim o 216 miejsc pracy. Poręczenie jest najbardziej płynnym zabezpieczeniem na rynku.

- Jaka jest skala wsparcie przedsiębiorstw przez Fundusz? Jakiego typu firmy uzyskały pomoc?
- Fundusz udzielił już ponad tysiącu poręczeń, na kwotę 122 mln zł dla różnych firm działających na ternie naszego województwa. Zasada jest taka, że wspomagamy firmy z Pomorza, aby tutaj zwiększać zatrudnienie. Nasze poręczenia trafiały do najróżniejszych branż. Najczęściej są to firmy działające jakiś czas na rynku. 5-6 proc. stanowią nowo  tworzące się przedsiębiorstwa. Są postrzegane jako te, które generują największe ryzyko. Instytucje finansowe często nie podejmują się ich kredytowania. Zdarza się, że wymogiem jest funkcjonowanie przynajmniej rok lub dwa lata na rynku. Jeżeli bank nie udzieli kredytu - my nie mamy czego poręczyć. Ale nie tylko banki udzielają pożyczek. Robią to także instytucje parafinansowe lub samorządowe. Wówczas także możliwe jest poręczenie takich zobowiązań za naszym pośrednictwem.

- Czy pomorskie firmy potrzebują większego wsparcia?
- Firmy przychodzą z konkretnym pomysłem - biznesplanem, często nie mając możliwości zrealizowania zaplanowanych inwestycji z uwagi na wysokie obostrzenia kredytowe. Z drugiej strony, jeśli przyznano im dotacje na inwestycje, z uwagi na długi czas oczekiwania na środki zewnętrzne, starają się przyspieszyć uruchomienie przedsięwzięcia (obawa przed stratami, konkurencją), jednak zaciągając kredyt na to działanie potrzebują zabezpieczenia, którego często nie posiadają. Dzięki instrumentom oferowanym przez Fundusz kredyt staje się dostępny.


 - Ile trwa procedura przyznawania kredytu poręczeniowego małym i średnim przedsiębiorstwom?
- Procedura nie jest skomplikowana. Opiera się na dokumentacji już złożonej przez przedsiębiorcę w banku. Gdy bank otrzyma informację, że poręczenia udzieli PRFPK, przekazuje nam dokumenty. Większość procedur odbywa się na linii bank - Fundusz. Przedsiębiorca nie musi się tym bezpośrednio zajmować. Procedura, zgodnie z regulaminem, nie może trwać dłużej niż 14 dni, ale w praktyce dzieje się to szybciej. W przypadku banków, z którymi mamy wypracowane metody współpracy nie przekraczamy siedmiu dni. Obecnie zaczynamy współpracę z Bankiem Spółdzielczym w Tczewie, wdrażamy procedury.

- Pewne przedsięwzięcia niosą ze sobą większe ryzyko. Jakie rodzaje biznesów nie mogą liczyć na oferowane przez fundusz wsparcie?
- Wymogiem koniecznym jest promesa z banku. Dopiero gdy otrzymamy opinię o firmie i decyzję o udzieleniu przez bank kredytu opracowujemy dokumentację poręczenia. Weryfikujemy wszelkie założenia ekonomiczne, finansowe, symulacje. Oceniamy szanse rozwoju danej branży, to czy pomysł na biznes ma szansę powodzenia i czy jest realny. Zdarza się, że założenia są błędne. W takim przypadku rozmawiamy z przedsiębiorcą i staramy się doradzić, co zmienić, aby jego biznes miał szansę utrzymania się na rynku.

- Czy po udzieleniu poręczeń monitorują państwo kredytobiorców? Jakie zabezpieczenia stosuje Fundusz w razie niewypłacalności kredytobiorcy?
- Nawet jeżeli bank wydaje pozytywną decyzję o kredycie - a w naszej ocenie nie jest on przedsiębiorcy potrzebny, albo uznajemy, że jest niewłaściwa struktura finansowania planowanego przedsięwzięcia - negocjujemy z bankiem. Uświadamiamy też przedsiębiorcy, jaka powinna być prawidłowa struktura finansowania, proporcja bilansu płatniczego. Bardzo często przedsiębiorcy korzystają z tego i dokonują zmian np. z finansowania bieżącego na długoterminowe. Kredyt jest monitorowany przez nas kwartalnie. Przedsiębiorca zobowiązany jest do przesyłania co kwartał sprawozdania finansowego. Otrzymujemy także informacje od banku o wywiązywaniu się z terminów płatności. Poręczenia stosowane przez Fundusz pochodzą ze środków publicznych, dlatego niezbędna jest rozsądna i rzetelna gospodarka. Gdy konieczne jest wypłacenie środków wynikających z poręczenia, wówczas spotykamy się z przedsiębiorcą i wspólnie wypracowujemy sposoby uregulowania należności - np. ustalamy miesięczną kwotę do zapłaty. Unikamy rozwiązań stricte windykacyjnych, starając się raczej powziąć wspólne ustalenia co do warunków spłaty zadłużenia, dążąc do ugody.

- Czy pomorskie firmy mają wystarczający kapitał, abyubiegać się o poręczenia kredytowe? Czy często podejmują działalność w oparciu o zbyt ryzykowne pomysły?
- Jeśli przedsiębiorca jest zdeterminowany, by zrealizować swój plan, a takich osób jest coraz więcej, jest możliwe, że osiągnie cel - finansowanie i jego zabezpieczenie. Przedsiębiorcy często jednak nie mają wystarczającego kapitału własnego. Podczas kryzysu banki wycofywały się z linii kredytowych, bo niosły one dla nich zbyt duże ryzyko. Działo się tak nawet w przypadku firm, które przez wiele lat solidnie spłacały swoje zobowiązania. Czasami banki udzielały w latach wcześniejszych małych kredytów od 100-200 tys. zł pod zabezpieczenie wyłącznie w formie weksla. Później okazywało się, że nie ma żadnej możliwości ściągnięcia tego zobowiązania. Także hipoteka nie zawsze jest pewnym zabezpieczeniem. Rok temu ceny nieruchomości znacznie spadły, często ustanowienie hipoteki na nieruchomości, a następnie jej sprzedaż  stawały się wręcz niemożliwe.

- Jak z obserwacji rynku pomorskiego ocenia pani sposób radzenia sobie z kryzysem i kondycję firm, które zgłaszają się do Funduszu po pomoc?
- W zeszłym roku udzieliliśmy rekordowej dla nas liczby - 207 poręczeń. Rok wcześniej było ich 120, w 2007 r. - 114. Liczba udzielonych poręczeń w 2009 r. wynikała z dynamizacji akcji poręczeniowej Funduszu, docieraniu z ofertą do coraz liczniejszej grupy przedsiębiorców a także dzięki nawiązaniu wielu nowych umów o współpracy z instytucjami finansowymi. Kryzys najbardziej odczuły firmy budowlane i deweloperskie. Te przedsiębiorstwa, które dysponowały kapitałem, przetrwały, zyskały większe pole do działania. Niestety, słabsze firmy wykruszyły się z rynku (brak wystarczającego kapitału, koszyka stałych zleceń, stałych kontraktów). Kryzys przełożył się na cały sektor MSP. Zwłaszcza analizy przychodów nowych firm za 2009 r. pokazują wyraźne tąpnięcie w dół.

- Czy na pomoc Funduszu mogą liczyć także organizacje pożytku publicznego oraz instytucje naukowe?
- Tak, jeśli mają zdolność kredytową - obecną bądź perspektywiczną. Jeżeli prowadzą działalność non-profit lub typowo publiczną oznacza to, że prawdopodobnie nie generują przychodów.


Informacje o pożyczkach
PRFPK przyczynił się wspólnie z Regionalnym Funduszem Pożyczkowym do powstania sieci 12 Powiatowych Centrów Informacji. Udzielana jest tam informacja - gdzie i w jaki sposób uzyskać pożyczkę i poręczenie. Informują one też o dotacjach.
• Gdańsk, ul. Szara 32/33, tel. 58/302-20-05, 607-457-107, [email protected];
• Tczew, ul. Armii Krajowej 74, 58/562-34-68
• Kwidzyn, ul. Batalionów Chłopskich 62, 58/261-03-10, 607-377-167, [email protected];
• Starogard Gd., ul. Kościuszki 34A, 58/35242-94, 607-797-167, [email protected];
• Wejherowo, ul. Pucka 13, 58/572-20-05, 607-377-767, [email protected];
• Lębork, ul. Skłodowskiej 17, 59/862-54-14, 607-616-617, [email protected];
• Nowy Dwór Gd., ul. Dworcowa 4, 55/247-26-90, 607-267-617,  [email protected];
• Człuchów, ul. Wojska Polskiego 1, 59/834-34-54, 607-907-617, [email protected]
• Kościerzyna, ul. Rzemieślnicza 25, 58/680 –05-29, 609-813-134,  [email protected];
• Sztum, pl. Wolności 24, 55/246-80-39, 609-819-101, [email protected];
• Puck, ul. Sambora 5, 58/673-65-60, 609-813-141, [email protected];
• Bytów, ul. Sikorskiego 10, 59/821-63-40, 609-818-301, [email protected];
• Kartuzy, ul. Gdańska 32, 58/681-06-29, 609-813-182, [email protected]
Rozmawiał: Wawrzyniec Mocny

Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adrian Bayford
Adrian Bayford 20.03.2019, 02:39
Czy potrzebujesz pilnie usługi finansowej? Skontaktuj się z [email protected]
Pani Patricia Kingsman
Pani Patricia Kingsman 11.03.2019, 13:43
Jesteśmy konsultantami finansowymi, którzy zajmują się finansami międzynarodowymi dla dowolnej liczby instrumentów bankowych. Co powiesz na znalezienie renomowanej firmy zajmującej się konsolidacją długów, która może pomóc Ci zmniejszyć miesięczną ratę, abyś miał dostęp do niedrogich opcji spłaty, a także do miejsca, gdzie będziesz mógł oddychać, jeśli chodzi o koniec miesiąca, a rachunki muszą być opłacane? Patricia Kingsman (spółka patriciakingsman.***[email protected]) jest odpowiedzią. Zmniejsz swoje płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięcznych wydatków. Zapraszamy do zaangażowania naszych dzierżawionych obiektów, ponieważ przekazaliśmy ponad 2 miliardy złotych w kredyty na działalność gospodarczą ponad 25 000 złotych właścicielom polskich złotych, tak jak Ty. Używamy własnej technologii wyznaczania ryzyka, aby zapewnić Ci odpowiedni kredyt na działalność gospodarczą, dzięki czemu możesz rozwijać swój biznes. Nasze usługi są szybkie i niezawodne, *** są zatwierdzane w ciągu 8 godzin od pomyślnego zastosowania.

* *** osobiste
* Pożyczka konsolidacyjna zadłużenia
* Kredyt studencki,
* Kredyty samochodowe
* Kredyty samochodowe
* *** na nieruchomości
* Kredyty refinansowe
* Kredyty konsolidacyjne zadłużenia
* *** na edukację
* *** na gospodarstwo
* *** korporacyjne
* Kredyty na rozpoczęcie działalności

Oferujemy kredyty o minimalnym zasięgu 5 000,00 złotych polskich do maksymalnie 500 milionów złotych, usługi firmy pożyczkowej Patricia Kingsman dostaniesz *** o oprocentowanej cenie 2% i *** na okres od 1 do 20 lat na spłatę *** (bezpieczny i niezabezpieczony). Naszym celem jest zapewnienie doskonałych profesjonalnych usług finansowych. Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyjmować swoich klientów i są w 100% chronieni. W pełni ufamy, że będziemy współpracować na rzecz korzyści wszystkich zaangażowanych stron. Nie utrzymuj swoich problemów finansowych dla siebie, aby nie być mistrzem zadłużenia ani finansowymi obciążeniami, dlatego musisz szybko skontaktować się z nami, aby rozwiązać problemy finansowe. Będzie to dla nas wielką radością, gdy będziesz stabilny finansowo.
Napisz do nas przez: patriciakingsman.***[email protected]

Z poważaniem,
Pani Patricia Kingsman.

Posiadamy certyfikat i oferujemy szybkie i niezawodne usługi ....
Pani Patricia Kingsman
Pani Patricia Kingsman 11.03.2019, 13:42
Cześć wszystkim,

Witamy w przyszłości! Łatwe finansowanie dzięki spółce pożyczkowej Patricia Kingsman.

Czy szukasz opcji finansowania dla swoich nowych planów biznesowych, Czy szukasz *** na rozbudowę istniejącego biznesu, Czy masz kłopoty z niezapłaconymi rachunkami i nie wiesz, w którą stronę iść lub gdzie zabierać się do dzieła? Czy Twoje banki zostały odrzucone? Firma pożyczkowa Patricia Kingsman. mówi TAK, kiedy twoje banki mówią NIE. Skontaktuj się z nami, ponieważ oferujemy usługi finansowe przy niskim i dostępnym oprocentowaniu w wysokości 2% dla pożyczek długo i krótkoterminowych (zabezpieczonych i niezabezpieczonych). Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami w sprawie dalszych procedur pozyskania kredytu.

Usługi obejmują:

* Pożyczka samochodowa
* Pożyczka na dom
* Pożyczka na samochód ciężarowy
* Kredyt hipoteczny
* Kredyt konsolidacyjny zadłużenia
* Pożyczka biznesowa
* Pożyczka osobista
* Pożyczka studencka.

Z firmą pożyczkową Patricia Kingsman. możesz pożegnać się ze wszystkimi kryzysami finansowymi i trudnościami, ponieważ jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, rzetelni, wydajni, szybcy i dynamiczni.
E-mail: patriciakingsman.***[email protected]

Pozdrowienia,
Pani Patricia Kingsman
Pani Patricia Kingsman
Pani Patricia Kingsman 11.03.2019, 13:41
Uwaga

Jesteśmy konsultantem finansowym, który zajmuje się finansami międzynarodowymi dla dowolnej liczby instrumentów bankowych. Mamy dostęp / kontakty do pozyskania od 10 000 do 500 milionów dolarów, z naszą firmą (wypożyczalnia Patricia Kingsman) i innymi bankami typu TOP PRIME AA, takimi jak Bank of America, HSBC, Lloyds, Wells Fargo, najlepsze banki dla pożyczek SBA itp. .

Zapraszamy do angażowania naszych dzierżawionych obiektów w programy handlowe, finansowanie projektów, ulepszanie linii kredytowych, *** korporacyjne (*** na rozpoczęcie działalności lub *** na rozszerzenie działalności) i wiele innych.

Przekazaliśmy ponad 1 miliard USD kredytów biznesowych dla ponad 17 000 właścicieli firm, takich jak Ty. Używamy własnej technologii wyznaczania ryzyka, aby zapewnić Ci odpowiedni kredyt na działalność gospodarczą, dzięki czemu możesz rozwijać swój biznes. Nasze usługi są szybkie i niezawodne, *** są zatwierdzane w ciągu 24 godzin od pomyślnego zastosowania. Oferujemy *** o minimalnym zakresie od 10 000 USD do maksymalnie 500 milionów USD.

Czy masz kłopoty z niezapłaconymi rachunkami i nie wiesz w którą stronę iść lub dokąd się zwrócić? Co powiesz na znalezienie renomowanej firmy zajmującej się konsolidacją długów, która może pomóc Ci zmniejszyć miesięczną ratę, abyś miał dostęp do niedrogich opcji spłaty, a także do miejsca, gdzie będziesz mógł oddychać, jeśli chodzi o koniec miesiąca, a rachunki muszą być opłacane? Patricia Kingsman jest spółką pożyczkową. Zmniejsz swoje płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięcznych wydatków. skontaktuj się z nami poprzez e-mail (patriciakingsman.***[email protected])

Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyjmować swoich klientów i są w 100% chronieni. W pełni ufamy, że będziemy współpracować na rzecz korzyści wszystkich zaangażowanych stron. Nie utrzymuj swoich problemów finansowych dla siebie, aby nie być mistrzem zadłużenia ani finansowymi obciążeniami, dlatego musisz szybko skontaktować się z nami, aby rozwiązać problemy finansowe. Będzie to dla nas wielką radością, gdy będziesz stabilny finansowo.
Napisz do nas przez: patriciakingsman.***[email protected]

pozdrowienia
Pani Patricia Kingsman
E-mail: patriciakingsman.***[email protected]
Motto: Oferujemy najszybsze i niezawodne usługi finansowe
Firma pożyczkowa Patricia Kingsman
Firma pożyczkowa Patricia Kingsman 11.03.2019, 13:40
Pozdrowienia..
Prosimy o kontakt w celu uzyskania bezpiecznej i niezabezpieczonej *** z oprocentowaniem 2%
........................................

Czy trudności gospodarki dotykają cię w tym roku? Jeśli twoja odpowiedź brzmi "tak", potrzebujesz ***. Jestem Patricia Kingsman, właściciel firmy pożyczkowej Oferujemy bezpieczne *** o oprocentowaniu 2%.

* Czy jesteś finansowo ściśnięty?
* Czy szukasz funduszy na spłatę kredytów i długów?
* Czy szukasz finansowania, aby założyć własną firmę?
* Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub firmowych do różnych celów?
* Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów?

Jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych problemów, możemy Ci pomóc, ale chcę, abyś zrozumiał, że udzielamy pożyczek przy oprocentowaniu 2%.

* Pożycz wszystko do 95 000 000 zł.
* Wybierz od 1 do 20 lat, aby spłacić.
* Wybierz pomiędzy Planem miesięcznych i rocznych spłat.
* Warunki elastycznej ***.
Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: patriciakingsman.***[email protected]

Obiecujemy 100% gwarancji, że otrzymasz *** na koniec tej transakcji ***. Nie ma kontroli bezpieczeństwa, nie ma kontroli kredytowej

pozdrowienia
Patricia Kingsman
Firma pożyczkowa Patricia Kingsman
Pani Patricia Kingsman
Pani Patricia Kingsman 11.03.2019, 13:39
OFERUJEMY WSZYSTKIE RODZAJE POŻYCZEK - STOSUJ SIĘ DO PRZYCHODÓW KREDYTOWYCH.

Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym lub Czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz ***, aby rozpocząć ładną małą skalę i średni biznes? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać *** kapitałową od lokalnych banków i innych instytucji finansowych ?. Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: Patriciakingsman.***[email protected]

Nasze *** są dobrze ubezpieczone, ponieważ najwyższy poziom bezpieczeństwa jest naszym priorytetem. Naszym głównym celem jest pomóc Ci uzyskać usługi, na które zasługujesz. Nasz program to najszybszy sposób, aby uzyskać to, czego potrzebujesz w mgnieniu oka. Zmniejsz swoje płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięczne wydatki. Zyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu, od wakacji, przez edukację po wyjątkowe zakupy. Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: patriciakingsman.***[email protected]

Oferujemy szeroki zakres usług finansowych, w tym: planowanie biznesowe, finansowanie działalności komercyjnej i deweloperskiej, nieruchomości i kredyty hipoteczne, kredyty konsolidacyjne, *** dla przedsiębiorstw, *** prywatne, kredyty refinansowe do domu o niskim oprocentowaniu 2,00% rocznie dla osób fizycznych, firm i organy korporacyjne. Zyskaj to, co najlepsze dla swojej rodziny i posiadasz swój wymarzony dom, a także nasz program ogólnych pożyczek. Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: Patriciakingsman.***[email protected]

OFERUJEMY WSZYSTKIE RODZAJE POŻYCZEK - STOSUJ SIĘ DO PRZYCHODÓW KREDYTOWYCH.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.***[email protected]
Uprzejmie napisz do nas z informacją o pożyczce;
- Pełne imię:
- Wymagana kwota ***:
- Czas trwania ***:
- Cel ***:
- Miasto / państwo:
- Telefon:
- Jak o nas usłyszałeś:

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem ***, to napisz do nas z wymogiem ***. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.***[email protected]
Z poważaniem,
Pani Patricia Kingsman

Czekamy na wiadomość od ciebie JAK NAJSZYBCIEJ

Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: patriciakingsman.***[email protected]
Pani Patricia Kingsman
Pani Patricia Kingsman 11.03.2019, 13:38
Nazywam się Pani Patricia Kingsman, jesteśmy nowymi kredytodawcami kredytowymi z 2019 r. I lubimy pomagać każdej jednostce, która potrzebuje pomocy finansowej, którą oferujemy od 500 000,00 zł i 5.000.000,00 zł, a także pożyczamy w euro powyżej, więc jeśli potrzebujesz pomocy uprzejmie wyślij nam wiadomość e-mail na adres: patriciakingsman.***[email protected], aby Twoja transakcja kredytowa mogła się odbyć teraz, gdy otrzymasz *** w ciągu najbliższych 8 godzin, jest to szybki przelew i jest bezpieczny bez żadnych opóźnień. Więc e-mail: patriciakingsman.***[email protected], jeśli zainteresowany

E-mail: patriciakingsman.***[email protected]
Pani Patricia Kingsman
Pani Patricia Kingsman 11.03.2019, 13:37
WITAMY W PATRICIA KINGSMAN patriciakingsman.***[email protected] naszym celem jest zapewnienie doskonałej profesjonalnej obsługi.

Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimś bałaganie finansowym, czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz ***, aby rozpocząć ładną małą skalę i średni biznes? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać *** kapitałową od lokalnych banków i innych instytucji finansowych ?.

Nasze *** są dobrze ubezpieczone, ponieważ najwyższy poziom bezpieczeństwa jest naszym priorytetem. Naszym głównym celem jest pomóc Ci uzyskać usługi, na które zasługujesz. Nasz program to najszybszy sposób, aby uzyskać to, czego potrzebujesz w mgnieniu oka. Zmniejsz swoje płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięcznych wydatków. Zyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu - od wakacji, przez edukację po wyjątkowe zakupy

Oferujemy szeroki zakres usług finansowych, w tym: *** osobiste, kredyty konsolidacyjne, *** biznesowe, kredyty edukacyjne, *** hipoteczne, *** niezabezpieczone, kredyty hipoteczne, kredyty hipoteczne, kredyty studenckie, kredyty komercyjne, kredyty samochodowe, *** inwestycyjne, Kredyty rozwojowe, kredyty na zakup, kredyty budowlane, o niskim oprocentowaniu 2% rocznie dla osób fizycznych, firm i instytucji. Zyskaj to, co najlepsze dla swojej rodziny i posiadasz swój wymarzony dom, a także nasz program ogólnych pożyczek.

OFERUJEMY WSZYSTKIE RODZAJE POŻYCZEK - STOSUJ SIĘ DO PRZYCHODÓW KREDYTOWYCH.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.***[email protected]
Uprzejmie napisz do nas z informacją o pożyczce;

INFORMACJA DLA WSPÓLNEGO

1) Pełne nazwy:
2) Kraj:
3) adres:
4) Stan:
5) Płeć:
6) Stan cywilny:
7) Zawód:
8) Numer telefonu:
9) Miesięczny dochód:
10) Next of Kin:
11) Wymagana kwota ***:
12) Czas trwania ***:
13) Cel ***:
14) Konkretna data potrzebna ***:

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem ***, to napisz do nas z wymogiem ***.
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.***[email protected]

Z poważaniem,
Pani Patricia Kingsman
patriciakingsman.***[email protected]

Czekamy na wiadomość od ciebie JAK NAJSZYBCIEJ

Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: patriciakingsman.***[email protected]
Barabra Emmanuel
Barabra Emmanuel 1.03.2019, 00:27
cześć wszystkim
Nazywam się Barabra Emmanuel, jestem tutaj, aby złożyć zeznanie, że otrzymałem kredyt hipoteczny od firmy pożyczkowej Jorge, po tym, jak złożyłem kilka wniosków od różnych pożyczkodawców, potrzebowałem pilnej ***, aby założyć firmę i złożyłem wniosek od różnych pożyczkodawców ***. który obiecał pomóc, ale nigdy nie dali mi kredytu hipotecznego, Oszukiwali mnie, a ja zostałem z niczym, Dopóki mój przyjaciel nie przedstawił mnie pani Jorge Grace, która obiecała mi pomóc i rzeczywiście zrobiła to, co obiecała bez jakiejkolwiek zwłoki , Nigdy nie sądziłem, że wciąż istnieją wiarygodni pożyczkodawcy, dopóki nie spotkałem się z panią Jorge Grace, która obiecała mi pomóc w spłacie kredytu hipotecznego i zmieniła moje przekonanie. Nie wiem, czy w jakikolwiek sposób potrzebujesz prawdziwej i pilnej hipoteki, nie krępuj się skontaktować się z łaską jorge za pośrednictwem firmowego e-maila: (jorgegrace***[email protected]) powiedz jej, że Barabra poleciła ci, Wszystko dzięki niej .

Barabra Emmanuel
Perez
Perez 4.05.2018, 23:17
Witaj, potrzebujesz ***?
Finansowanie projektu z zadłużenia.
Zdobądź projekty biznesowe finansowane na podstawie zadłużenia i zakwalifikuj się do dalszej współpracy na zasadzie partnerstwa po upływie okresu spłaty. Z funduszami można się skontaktować poprzez start-up i rozwój firm Lewis Van Graan, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem
Strona kontaktowa: http://quick***firm.webs.com/
Kontaktowy adres e-mail: quick***[email protected]
WhatsApp: +234 (0) 8107393284
Roland
Roland 22.11.2017, 22:43
Dzień dobry dla wszystkich obywateli Chile.
Nazywam się Mr Miguela Roland. Pochodzę z Chile, z którym byłem
oszukałem wiele razy, odkąd poszedłem po pożyczkę, byłem
oszustwo w wysokości 1500 USD, ale staram się nie poddawać. czas w jakiejś firmie, którą złożyłem, zawsze kazał mi płacić za ubezpieczenie, rejestrację, przelew mojej pożyczki i wiele innych, więc ja
zdecydowałem, że nigdy nie będę ubiegał się o pożyczkę w moim życiu, więc zacząłem
płacz, ponieważ pieniądze, które straciłem, mają dla mnie coś, czego potrzebuję, więc ja
przysięgam, nie będę ubiegał się o pożyczkę bez względu na warunek.
Ale moja żona była bardzo chora i nie mam pieniędzy, by zapłacić
rachunek za szpital, więc mój dobry przyjaciel dał mi adres e-mail [email protected] i powiedział mi, że kiedyś szukał i dostał pożyczkę od firmy pożyczkowej bez stresu. i wysłałem im wiadomość z prośbą o pożyczkę, a oni odpowiedzieli iw ciągu kilku godzin moja pożyczka została wysłana do mnie i byłem bardzo szczęśliwy i dziś polecam firmę Alden Moore jako najlepszą firmę pożyczkową o Internecie. TO JEST TO, CO MNIE POTRZEBNA, ABY ZROBIĆ PRZED MOJĄ OBCIĄŻENIEM MOJEJ POŻYCZKI. poprosili mnie o wypełnienie formularza wniosku, który zrobiłem i dowodu osobistego.
 Powiedziano mi, że pożyczka była
gotowy i dał mi rachunek, na którym zamierzają wpłacić
pożyczki, więc byłem zobowiązany do zapłaty podatku od pożyczki, ale byłem bardzo
przestraszony, i poszedłem dalej i zapłaciłem za opłatę podatkową. Mam pożyczkę w wysokości $
580 000,00 bez opóźnień. dali mi pożyczkę w kilka godzin po tym, więc poszedłem do
szpital i zapłacił rachunki za szpital. więc teraz chcę doradzić tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, aby skontaktowali się z firmą Alden Moore, ponieważ nie zawiodą.
więc proszę tych, którzy są w potrzebie pożyczki. Proszę, chciałbym
skontaktuj się z nimi za pomocą następującego adresu e-mail:
[email protected] i policz się z tego
problem, ponieważ tutaj jest rozwiązanie twoich problemów.
więc będę czekał, aż usłyszysz swoje świadectwo i uwierzysz w Boga
i uwierz w siebie i pamiętaj, że żadne warunki płatności nie są akceptowalne.
evelynfred
evelynfred 12.08.2017, 03:31
Witam wszystkich! Jestem mrs evelynfred Z USA szybko chcę użyć tego medium, aby podzielić się zeznaniem na temat tego, jak Bóg skierował mnie do Legit i prawdziwego kredytodawcy pożyczającego, który przekształcił moje życie z trawy w łaskę, od ubogiej do bogatej I udanego człowieka, który może pochwalić się zdrowym i zamożnym życiem bez stresu i trudności finansowych. Po tylu miesiącach prób uzyskania kredytu w internecie i oszustwa suma $ 7, 700.00 i stałem się tak zdesperowany w uzyskaniu kredytu od legit kredytodawcy pożyczkodawcy online, który nie dodaje się do mojego bólu, a następnie postanowiłem skontaktować się z Mój przyjaciel, który niedawno dostał pożyczkę online, omawialiśmy problem i do naszego wniosku powiedziała mi o człowieku nazywanym Petersonem Gerhardem, który jest dyrektorem finansowym pożyczki finansowej. Więc złożyłem wniosek o pożyczkę w wysokości (90 000,00 dolarów USD) z niską Oprocentowanie 3%, więc pożyczka została zatwierdzona bez problemu ze stresem i wszystkie przygotowania dotyczące przelewu pożyczki oraz w ciągu mniej niż dwóch (2) dni pożyczka została wpłacona do mojego banku, więc chcę doradzić każdemu, kto potrzebuje Pożyczkę, aby szybko skontaktować się z nim za pośrednictwem ([email protected]), nie wie, że robię to, modlę się, aby Bóg pobłogosławił go za dobrą rzecz, którą zrobił w moim życiu.
ernest
ernest 9.06.2017, 04:23
Witaj Pożyczkobiorcy,
Czy szukasz wolności finansowej? Czy jesteś w długu, potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie nowej działalności? Lub zapaść finansowo, potrzebujesz kredytu na zakup samochodu lub domu? Czy bank w każdej chwili odmówi Finansowania? Chcesz poprawić swoje finansowe? Potrzebują pożyczki Twoje rachunki spłacają? Nie patrząc więcej, zapraszamy Państwa na okazję do wszystkich rodzajów pożyczek po bardzo przystępnych stóp procentowych w wysokości 3%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami pocztą elektroniczną na adres: {[email protected]}
Czy masz zły kredyt?
Czy potrzebujesz pieniędzy, aby płacić rachunki?
Czy musisz założyć nową firmę?
Czy masz niedokończony projekt pod ręką ze względu na złe finansowanie?
Czy potrzebujesz pieniędzy, aby inwestować w jakiejś dziedzinie specjalizacji, która przyniesie Ci korzyści? I nie wiesz, co robić.
Poniżej oferujemy następujące kredyty:
Pożyczki osobiste [bezpieczne i niezabezpieczone]
Pożyczki biznesowe [bezpieczne i niezabezpieczone]
Pożyczki kombinowane
Pożyczki studenckie
Kredyty konsolidacyjne i tak wiele innych.
1. Pełne imiona: ----------------
2. Adres kontaktowy: ----------------
3. Wymagana kwota kredytu: ----------------
4. Czas trwania kredytu ----------------
5. Dochód miesięczny: --------------------
6: Zawód: ------------------- ---
7. Bezpośredni numer telefonu: ----------------
Nazwa firmy: ERNEST SMITH LOAN SERVICE.
Firma e-mail: [email protected]

Z poważaniem,
Ernest Smith.
williams
williams 9.12.2016, 22:10
Witam, jestem William Jacob Czy potrzebujesz finansowania konsolidacji zadłużenia? lub fundusze, aby pomóc firmie wrócić na tor? Więc mam najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli poszukujesz kredytu gdzieś pomiędzy 5000 $ a $ 10.000.000,00 mln dostać go z ziemi. Po wyczerpaniu osobistych oszczędności, powiem wam o tej formie organizacji o pomoc kredytu. Mam kredyt od nich tego samego dnia $ 350.000,00 z tej organizacji po został oszukany w wysokości $ 1,790.00. Ale dziś jestem właścicielem firmy i moja firma szybko się rozwija, jeśli potrzebujesz jakikolwiek rodzaj kredytu dzisiaj nie uda się skontaktować z tą organizacją, bo to jest właściwe miejsce, gdy szukając pomocy kredytu, ich oprocentowanie jest bardzo niskie ( 2%) skontaktować się z tą organizacją dzisiaj dla swoich pożyczek poprzez e-mail [email protected] pobj i będziesz zadowolony to zrobiłeś.
Arnold Wills
Arnold Wills 9.12.2016, 16:30
Czy potrzebujesz pilnie pożyczki lub usługę finansową? Kontakt z [email protected]
rose
rose 8.12.2016, 20:43
Szanowny Panie / Pani,
Czy potrzebujesz pożyczki osobiste? Czy potrzebujesz pożyczki na uruchomienie działalności gospodarczej w swoim własnym?
Oferujemy kredyty dla osób prywatnych i firm na poziomie światowym. Nasz dobrze znana firma finansowa zdobył ogromne firmy w dostarczanie Venture Capital Finance usług dla naszych klientów. Nasza Firma Capital Financial dostarcza rozwiązania finansowe dla dużych projektów, takich jak informatyka, transport naziemny, infrastruktury medycznej i tak dalej. Jeśli jesteś zainteresowany w naszym serwisie, prosimy o kontakt: [email protected] więcej szczegółów
Pozdrowienia,

Pan Michael
Sekretarz generalny
CYNTHIA MORGAN
CYNTHIA MORGAN 6.12.2016, 14:27
Cześć,
Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: [email protected]

Imię i nazwisko ....................................
Prywatny numer telefonu ............................
Kraj …………………………………….
Adres ………………………………..
Stan ..............................
Wiek .............................................
Czy stosowane przed? ..................... ..
Status rodziny ……………………………
Kwota pożyczki potrzebna jako pożyczki .....................................
Kredyt Termin .................................
Zawód ....................................
Miesięczny przychód ………………………..
Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
pozdrowienia


e-mail:[email protected]


/.,/.
CYNTHIA MORGAN
CYNTHIA MORGAN 6.12.2016, 14:27
Cześć,
Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: [email protected]

Imię i nazwisko ....................................
Prywatny numer telefonu ............................
Kraj …………………………………….
Adres ………………………………..
Stan ..............................
Wiek .............................................
Czy stosowane przed? ..................... ..
Status rodziny ……………………………
Kwota pożyczki potrzebna jako pożyczki .....................................
Kredyt Termin .................................
Zawód ....................................
Miesięczny przychód ………………………..
Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
pozdrowienia


e-mail:[email protected]

CHRISTIAN  CALVIN
CHRISTIAN CALVIN 5.12.2016, 23:30
Witam, mam na imię Christian Calvin ofiarą oszustwa w rękach fałszywych kredytodawców. Mam stracił około 6,000PLN bo potrzebowała dużego kapitału 80,000PLN i prawie umarł, nie miałem dokąd pójść. moja firma została zniszczona, aw procesie zgubiłem mój mąż i mój syn i nie mógł ponownie stanąć takiej sytuacji. w czerwcu 2016 roku, spotkałem znajomego, który wprowadził mnie do dobra matka, pani Olivia Daniela, który ostatecznie pomógł mi zabezpieczyć pożyczkę w firmie. dobrą matką i chce skorzystać z tej okazji dziękuję i niech Bóg nadal błogosławił. Chciałbym również skorzystać z tej okazji, aby doradzić koledze po polsku, że istnieje wiele oszustów tam, więc jeśli potrzebujesz pożyczki, i chcą zabezpieczyć pożyczkę szybko zarejestrować tylko dzięki pani Olivia Daniela za pośrednictwem poczty elektronicznej: ([email protected] ). można również skontaktować się ze mną poprzez ten e-mail: ([email protected]). jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. Proszę ona jest jedyną osobą, niezawodne i godne zaufania.
Dziękuję Ci.
Pan Miller Porter
Pan Miller Porter 26.11.2016, 11:28
Cześć wszystkim,

Jestem Miller Porter Private pożyczki pożyczkodawcy z reputacją prawidłowej pracy,
[email protected] Zastosuj dzisiaj, jeśli potrzebujesz awaryjne
pożyczka od renomowanej firmy, z dobrymi warunkami i stosunków pracy,
Następnie należy skontaktować się z nami, jak możemy oferować kredyty na
przystępne oprocentowanie 3%, a praca z nami
będzie to dobre doświadczenie. Jeśli jesteś zainteresowany, kontakt
mailowy: [email protected]

13048200494
[email protected]
http://millerporter102.wix.com…

I czekać na szybką reakcję
Pan Miller Porter

Pozostałe