Pieszy wtargnął wprost pod koła

  • 14.12.2016, 10:43
  • (A)
Pieszy wtargnął wprost pod koła

Podziel się:

Oceń:

Piesi nie zawsze pamiętają, że na ulicy nic ich nie chroni. Zwłaszcza wówczas, gdy wejdą wprost pod koła samochodu. Przekonał się o tym mężczyzna, który na czerwonym świetle wtargnął na jezdnię. Został potrącony przez prawidłowo jadącego volkswagena.

Ta sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu na al. Rodła. Tam przejścia dla pieszych są wyposażone w sygnalizację świetlną. Jak się okazuje, nie wszyscy przechodnie są tak zdyscyplinowani, by czekać na zapalenie się zielonego światła. Nie zrobił tego mężczyzna, który chciał przebiec na drugą stronę. Ale nie udało się. Na miejscu pojawiły się wszystkie służby. Na szczęście, wypadek nie zakończył się tragicznie dla pieszego. Warto jednak pamiętać, że nie tylko kierowców obowiązują przepisy ruchu drogowego.

Po raz kolejny na drogach powiatu malborskiego przypominali o tym funkcjonariusze policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów.

Kontrolowane były te miejsca, gdzie ruch pieszych jest największy, m.in. w rejonach szkół, supermarketów i centrum miasta – relacjonują policjanci. - W ramach akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” policjanci nie tylko egzekwują przepisy prawa ale również rozdają odblaski. 

Jednocześnie policjanci przypominają, że na drodze wszyscy mają takie same prawa

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe