Czerwona wstążeczka w mundurówce

  • 15.12.2016, 08:14
  • opr. red
Czerwona wstążeczka w mundurówce

Podziel się:

Oceń:

Międzynarodowy Dzień Walki z AIDSuczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 w Malborku uczący się w budynku CEZ wzięli udział w akcji „ Czerwona wstążeczka”.

Organizatorem akcji była Mariola Karaś, pedagog szkolny, a cała impreza odbywała się pod hasłem: „Bądź solidarny, pokaż, że nie jest ci obojętny los drugiego człowieka”. Tego dnia przedstawiciele młodzieży (uczniowie klasy II fryzjer i II kucharz) spotkali się przed budynkiem szkoły, aby zapalić świeczki ułożone w kształcie czerwonej wstążeczki, która jest symbolem walki z AIDS.

W szkole przygotowany został stolik edukacyjny z ulotkami dotyczącymi tematyki HIV/AIDS oraz koszyczek, w którym znajdowały się przygotowane przez uczniów czerwone wstążeczki. Każdy zainteresowany, uczeń czy nauczyciel, mógł tego dnia przypiąć sobie ten symbol na znak solidarności z ludźmi chorymi na AIDS i zarażonymi wirusem HIV.

- Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów co bardzo cieszy, bowiem jej celem było szerzenie tolerancji dla osób chorych i dyskryminowanych. Celem jej było również zwrócenie uwagi młodych ludzi na problem i skalę choroby AIDS na świecie – podkreśla Mariola Karaś, pedagog szkolny.

opr. red

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe