Muzyczny cykl ma już pięć lat

  • 20.12.2016, 08:50
  • (BG)
Muzyczny cykl ma już pięć lat

Podziel się:

Oceń:

W miniony czwartek 15 grudnia w przyzamkowym Karwanie odbyły się ostatnie w tym roku Zamkowe Kameralia. Malborczyków w świąteczny nastrój swoim śpiewem i grą wprowadzili tenor Remigiusz Kuźmiński oraz pianistka i dyrygentka Adrianna Wdziękońska. Koncert był niezwykły, bo Zamkowe Kameralia obchodziły swój jubileusz 5 –lecia w zamkowych murach.

- Nasza praca to nie tylko praca zespołu w obecnym składzie, ale przez projekt Zamkowe Kameralia przez te ostatnie pięć lat przewinęło się bardzo dużo osób, ciekawych i barwnych postaci, bez których dzisiaj nie obchodzilibyśmy tego jubileuszu – podkreśla Dorota Wiśniewska, prezes Malborskiego Stowarzyszenia OŚ, które w 2016 r. jest liderem projektu. - Mieliśmy dużo partnerów, ale stałym jest Muzeum Zamkowe w Malborku, bez którego Zamkowych Kameraliów po prostu by nie było.

W projekcie było również Stowarzyszenie Miłośników Muzyki, które na pewien czas wzięło na siebie większość ciężaru organizacyjnego związanego z prowadzeniem koncertów

- Inicjatorem projektu było Malborskie Centrum Kwadrat, a pomysłodawcą nazwania tego projektu Zamkowe Kameralia był Waldemar Klawiński – wylicza Dorota Wiśniewska.

- Warto jednak pamiętać, że pierwsze koncerty, których byliśmy organizatorami, jeszcze poza tym cyklem, odbyły się dzięki inspiracji Grzegorza Dymona – dodaje Waldemar Klawiński, prezes MC2.

Obecnie Zamkowe Kameralia prowadzi Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Muzeum Zamkowe w Malborku przy pomocy Miasta Malborka i Powiatu Malborskiego.

- Pięć lat za nami i za wspaniałą widownią, o której warto wspomnieć. Zamkowe Kameralia doczekały się swojej stałej publiczności, która przychodzi na każdy koncert. Co do przyszłości Zamkowych Kameraliów, to na pewno pojawią się w przyszłym roku, ale wcześniej niż zazwyczaj. Nas to cieszy, bo to sprawi, że koncertów będzie jeszcze więcej. Podczas pięciu lat odbyło się ich około 50. Wydaje się, że przyszły rok będzie pod tym względem bardzo interesujący – zapowiada Dorota Wiśniewska. - W imieniu Malborskiego Stowarzyszenia OŚ życzę mieszkańcom Malborka zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego nowego roku.

(BG)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe