Znów pobiła rekord Polski, ale nie jest rekordzistką

  • 21.12.2016, 12:55
  • redakcja
Znów pobiła rekord Polski, ale nie jest rekordzistką

Podziel się:

Oceń:

Paulina Cierpiałowska z MAL WOPR było blisko ustanowienia kolejnego rekordu Polski 11-latek. Podczas zawodów w Bochni pobiła dotychczasowy najlepszy wynik w kraju na 200 m stylem dowolnym, ale zajęła drugie miejsce.

Na ostatnie w tym roku zawody Paulina pojechała z rodzicami oraz trenerkami Dorotą Grzywacką i Iwoną Ciecholewską. Przygotowywała się specjalnie pod start na 200 m stylem dowolnym, by pobić rekord Polski z 2002 r. wynoszący 2.17,06 minuty. Zawodniczka MAL WOPR popłynęła znakomicie.

- Pierwszą setkę nasza pływaczka pokonała w doskonałym czasie 1.05 minuty, czyli w ustalonym przez trenerki przed samym startem. Druga część dystansu, bardzo mocna mimo zmęczenia, zamknęła się czasem 1.11 minuty. Wynik na tablicy 2.16,71 minuty oznaczał, że Paulina uzyskała czas lepszy od dotychczasowego rekordu Polski – relacjonuje Iwona Ciecholewska.

Ale to nie 11-latka z Malborka dopłynęła na pierwszym miejscu. Jeszcze szybciej dystans pokonała Wiktoria Ziober z Chrzanowa, która z czasem 2.14,48 jest nową rekordzistką Polski. Paulinie na pocieszenie został fakt, że ma w dorobku kolejny rekord okręgu gdańskiego.

- Gorycz drugiego miejsca nie jest Paulinie jeszcze dobrze znana, stąd z pewnością smutek i rozżalenie. Nie można zapominać jednak o poziomie tego wyniku oraz o tym, że w sporcie od zawsze lepiej jest „gonić” i „bić mistrza”. Tym razem Paulina gratulowała swojej rywalce, ale ma teraz po raz pierwszy w swojej błyskotliwej karierze kogoś, komu będzie z pewnością chciała coś udowodnić – mówi Iwona Ciecholewska.

Paulina z Bochni wróciła też ze zwycięstwem na 50 m stylem motylkowym. Zabrakło jej sekundy do poprawienia rekordu życiowego.

Mijający rok był bardzo dobry dla pływaczki MAL WOPR (m.in. pobiła rekord Polski na 100 m stylem dowolnym 11-latek). Zaowocowało to miejscem w kadrze wojewódzkiej młodzików na rok 2017. Oprócz Pauliny, inni malborczycy znaleźli się w składzie rezerwowym: na pierwszym miejscu w rezerwie - Magda Mroczek (10 lokata w klasyfikacji ogólnopolskiej 11-latek), a na czwartym miejscu Konrad Patoka (12 lokata w klasyfikacji ogólnopolskiej).

- W historii Sekcji Pływackiej MAL WOPR nie zdarzyło się jeszcze, by aż trójka zawodników znalazła się w grupie 27 najlepszych pływaków w województwie. Warto dodać, że w kadrze młodzików są zawodnicy z rocznika 2005, ale i z rocznika o rok starszego, czyli 2004. To ogromne wyróżnienie i docenienie pracy naszego klubu. Gratulujemy naszym młodzikom i życzymy wielu sukcesów w kolejnym roku – podsumowuje Iwona Ciecholewska.

Trenerki MAL WOPR Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska życzą wszystkim zawodnikom wielu sukcesów, medali i rekordów życiowych w roku 2017, a rodzicom zawodników, przyjaciołom i sponsorom dziękują za wsparcie i okazaną życzliwość.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe