Dwie osoby ranne w wypadku w Wilkowie

  • 08.02.2017, 09:10
  • KWP Gdańsk
Dwie osoby ranne w wypadku w Wilkowie KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek rano policjanci z Kwidzyna pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Wilkowo gm. Gardeja, gdzie kierujący volkswagenem passatem zderzył się z oplem astra. 29-letnia kierująca oplem oraz jej 10-letnia córka z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożność.

W poniedziałek (06 lutego br.)kilkanaście minut przed godz. 7.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w miejscowości Wilkowo gm. Gardeja. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 29-letnia kobieta kierująca oplem astra włączając się do ruchu podczas wyjazdu z posesji, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo 19-latkowi kierującemu vw passatem i doprowadziła do zderzenia się pojazdów.

W wyniku zdarzenia ucierpiała kierująca oplem oraz jej 10-letnia córka. Obie z obrażeniami ciała zostały przewiezione karetką do szpitala. Funkcjonariusze zbadali oboje kierujących alkotestem. Badanie wykazało, że byli trzeźwi.

Teraz funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o spokojną, rozsądną i przede wszystkim odpowiedzialną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Unikajmy nadmiernych prędkości i brawury, a w szczególności pośpiechu i roztargnienia. Bądźmy bardziej uważni, zwłaszcza przy tak zmiennych zimowych warunkach pogodowych.

 
KWP Gdańsk

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe