Wypadek w Sadlinkach – ranna pasażerka trafiła do szpitala

  • 17.02.2017, 11:20
  • (fox)
Wypadek w Sadlinkach – ranna pasażerka trafiła do szpitala KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:

Kierujący audi 24-latek stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym bmw. Jak informuje kwidzyńska policja sprawca wypadku został prawdopodobnie oślepiony przez słońce. W wyniku wypadku ranna została 17-letnia pasażerka bmw, która trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek, 14 lutego. Przed godziną 16.00 dyżurny kwidzyńskiej Komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ul. Kwidzyńskiej w Sadlinkach.

 
 

-Na miejsce zdarzenia skierowani zostali policjanci z drogówki oraz technik kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz wstępnie ustalali okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych informacji wynika, że 24-latek kierujący audi, najprawdopodobniej oślepiony przez słońce, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka samochodem bmw, którym podróżowały dwie osoby – wyjaśnia st. sierż. Anna Filar z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Funkcjonariusze zabezpieczyli jednak oba dowody rejestracyjne od samochodów. W wypadku ranna została także 17-letnia pasażerka bmw, która została przetransportowana do szpitala.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.
-Kierowcy widząc czarną nawierzchnię mogą stracić czujność, a wtedy już nie trudno o wypadek czy kolizję – podkreśla A. Filar z KPP Kwidzyn. - Słońce natomiast potrafi bardzo skutecznie utrudnić jazdę nawet doświadczonym kierowcom. Dlatego warto poznać kilka sposobów, które ułatwią jazdę w takich warunkach:

  • -zadbajmy o czystość przedniej szyby - zabrudzenia po owadach i innych drogowych zanieczyszczeniach w ostrym słońcu potrafią znacząco pogorszyć widoczność gdyż rozpraszają światło,
  • zaopatrzmy się w dobre okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem, które skutecznie będą niwelować refleksy świetlne (np. te powstające na karoseriach innych samochodów) i znacząco poprawiać widoczność,
  • korzystajmy z osłonki przeciwsłonecznej samochodu zamontowanej w podsufitce, jest ona skutecznym narzędziem w walce z oślepiającym słońcem. Jeżeli po jej opuszczeniu słońce nadal nas oślepia, możemy spróbować podwyższenia pozycji za kierownicą, aby linia naszego wzroku znalazła się w polu osłonionym od słońca.

Pamiętajmy przede wszystkim, że w warunkach ograniczonej widoczności, kiedy słońce znajduje się nisko nad horyzontem, należy zachować szczególną ostrożność! Mimo, że ładna pogoda i sucha nawierzchnia sprzyjają szybszej jeździe, dobrze zachować większą odległość od poprzedzającego pojazdu, a przy manewrach mieć na uwadze, że kierowca za nami może mieć problemy z dostrzeżeniem naszych świateł stopu.

(fox)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe