Będzie wspólny bilet i informacja

  • 23.02.2017, 08:46
  • malbork1.pl
Będzie wspólny bilet i informacja

Podziel się:

Oceń:

Jak informują miejskie służby prasowe, Malbork został uczestnikiem programu jednolitego dla województwa pomorskiego systemu poboru opłat za przewozy w transporcie zbiorowym oraz jednolitej informacji pasażerskiej.

W ubiegłym tygodniu burmistrz Marek Charzewski i marszałek województwa Mieczysław Struk podpisali deklarację o przystąpieniu do programu, które oficjalna nazwa brzmi: „Wdrożenia na obszarze woj. pomorskiego wspólnego dla wszystkich organizatorów transportu, operatorów i przewoźników – systemu poboru opłat za przewozy w transporcie zbiorowym oraz jednolitej informacji pasażerskiej”.

Jak deklarują sygnatariusze, publiczny transport zbiorowy stanowi jeden z podstawowych filarów wspierających zrównoważony rozwój regionu, w sposób znaczący wpływając na poziom społeczno–gospodarczej aktywności mieszkańców. Warunkiem pełnego wykorzystania potencjału tego sektora usług jest z jednej strony dostarczenie podróżnym pełnej informacji na temat rozkładów jazdy poszczególnych przewoźników, z drugiej – właściwa i szybka reakcja organizatorów i przewoźników na zapotrzebowanie pasażerów.

Z dokumentów wynika, że naczelnym celem, na jaki wskazują zainteresowani, jest zwiększenie udziału publicznego transportu zbiorowego w ogólnej liczbie podróży mieszkańców dzięki stworzeniu systemu informacji pasażerskiej i poboru opłat komunikacyjnych integrującego poszczególne podsystemy transportu, zarządzane przez organizatorów wszystkich szczebli (województwo, powiaty i gminy). To właśnie ma ułatwić życie mieszkańcom, bo zapewni im możliwość podróżowania na podstawie jednolitego, zintegrowanego biletu elektronicznego – w relacjach i przy wykorzystaniu środków transportu dowolnych przewoźników, którzy przystąpią do systemu. Mają być wśród nich: Metropolitarny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej oraz samorządy stowarzyszone w Obszarze Metropolitarnym Gdańsk–Gdynia–Sopot, a także organizatorzy transportu publicznego na obszarze województwa pomorskiego.

malbork1.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe