„Tropem Wilczym” najszybciej pobiegli grudziądzanie

  • 28.02.2017, 10:10
  • (RB)
„Tropem Wilczym” najszybciej pobiegli grudziądzanie

Podziel się:

Oceń:

Prawie dwieście osób wzięło udział w tegorocznym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” zorganizowanym w Gardei. Chociaż była to już piąta edycja imprezy organizowanej przez Fundację Wolność i Demokrację, to w powiecie kwidzyńskim zagościła dopiero po raz drugi. Wyznaczoną trasę 1963 metrów, nawiązującą do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalek”, najszybciej pokonał Fabian Grodek z Grudziądza (00:08:12). Rywalizację na 10 km wygrał natomiast inny mieszkaniec tego miasta: Andrzej Rogiewicz (00:35:35). Wśród pań dystans 10 km najszybciej pokonała natomiast Monika Kozioł z Sadlinek (00:52:23).

Bieg „Tropem Wilczym” to największa otwarta impreza sportowo-rekreacyjna towarzysząca obchodom Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku odbyła się 26 lutego, a biegacze rywalizowali nie tylko w Polsce, ale także w Londynie, Żytomierzu (Ukraina), Wilnie, Nowym Jorku czy Chicago. Łącznie, w zawodach organizowanych przez Fundację Wolność i Demokracja, wzięło udział 60 tys. osób.

 
 

Bieg na 1963 m wygrał Fabian Grodek

Choć była to już piąta edycja biegu, to w Gardei zorganizowana została dopiero po raz drugi. Patronat honorowy nad tegorocznymi zawodami objął Kazimierz Kwiatkowski - wójt gminy Gardeja, a patronat medialny sprawował „Kurier Kwidzyński” oraz portal www.kwidzyn1.pl
Uczestnicy gardejskich zawodów rywalizowali na dwóch trasach. Trasa główna liczyła 1963 metry i nawiązywała do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego: Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Rywalizacja na tym dystansie miała nie tylko charakter rodzinny, ale przeznaczona była głównie dla tych, dla których czas uzyskany na trasie nie był najważniejszy. Zwyciężył Fabian Grodek z Grudziądza, któremu pokonanie prawie 2 km zajęło 8 minut i 12 sekund. Tuż za nim, z czasem 00:08.30 przybiegł natomiast Paweł Białkowski z Rozajn. Wśród pań zwyciężyła natomiast Zuzanna Słabicka z Pawłowa (gm. Gardeja), która uzyskała czas 00:11:21.

więcej informacji i fotogaleria - kliknij tutaj

 

(RB)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe