Rodzinna wystawa Albrechtów

  • 02.03.2017, 09:40
  • (RB) / malbork1.pl
Rodzinna wystawa Albrechtów 82-200.pl

Podziel się:

Oceń:

W Szpitalu Jerozolimskim w Galerii Nova odbył się wernisaż wystawy prac malarstwa Anny i Jacka Albrechtów oraz ich córek.

Państwo Albrechtowie od ponad 30 lat mieszkają w Malborku. Anna Albrecht urodziła się w 1951 r. w Warszawie. Studia wyższe ukończyła na Uniwersytecie Mazurskim w Olsztynie. Zajmowała się tkactwem artystycznym. Od roku 2013 intensywnie realizuje swoje zainteresowania plastyczne w nowej dziedzinie malarstwa sztalugowego. Bierze udział w plenerach artystycznych, pracuje we wspólnej z mężem pracowni w Malborku oraz kontynuuje naukę w Nadbałtyckim Stowarzyszeniu Plastyków w Gdańsku. W 2015 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie "Pejzażowe koncepcje powiatu malborskiego". W najnowszym Kwartalniku Społeczno- Kulturalnym „Prowincja” znajduje się rozmowa z Anną właśnie o malarstwie.

Jacek Albrecht urodził się w 1951 r. w Łodzi. Tytuł magistra sztuki uzyskał na kierunku edukacji artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. To również konserwator zabytków architektury, miłośnik zabytków Pomorza od dziecka związany z Malborkiem. Wieloletni pracownik Muzeum Zamkowego w Malborku. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek i niektóre rodzaje grafiki. Na obecnej wystawie pokazuje przykład dwóch cykli malarskich z ostatniego roku - "sceny rodzinne" i "las".

- Mieszkając i pracując wspólnie, mamy niepowtarzalną okazję, aby się wzajemnie inspirować , podpowiadać sobie różne sugestie – mówi Jacek Albrecht.

- Razem, ale osobno. Każdy ma swój styl, ale ten duch malowania unosi się w powietrzu. Gdy mamy wątpliwości, to pogadamy sobie o tym - dodaje Anna Albrecht. - Wystawa z córkami to pomysł mojego męża Jacka. Uważam, że bardzo trafiony, bo wystawa dzięki temu jest różnorodna. Nasze córki też są wykształcone artystycznie. Cieszymy się, że mogły podzielić się pracami z szerszym gronem odbiorców

- Jestem bardzo dumny z córek. Cieszymy się, że zgodziły się pokazać razem z nami - podkreśla pan Jacek.

Wystawa będzie czynna do 10 marca (piątek).

(RB) / malbork1.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe