Nietypowa lekcja licealistów - warsztaty w Sądzie Rejonowym

  • 07.03.2017, 08:45
  • malbork1.pl
Nietypowa lekcja licealistów - warsztaty w Sądzie Rejonowym źródło: malbork1.pl

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie klasy I a II Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunem Bożeną Kędrą wzięli udział w warsztatach w Sądzie Rejonowym w Malborku. Zajęcia odbywały się w ramach innowacji pedagogicznej.

Młodzież na początku zajęć wysłuchała wykładu Andrzeja Iwanowskiego, prezesa Sądu Rejonowego w Malborku, o pracy w zakresie spraw sądowych. Następnie uczniowie włożyli togi sędziego, prokuratora, obrońcy i wcielili się w role. Sędzią była Agata Derkacz, prokuratorem Filip Stodólski, obrońcą Aleksandra Winnicka, świadkami - Patrycja Janowicz, Weronika Wiśniewska, Daria Wolińska, Deniz Kayapinar. Poszkodowane to Sandra Pszczółkowska, Daria Godzwon, a oskarżonymi były – Justyna Świst, Julia Stec. Role ławników odegrały Martyna Wójcik, Pamela Witzke.

Wymienieni uczniowie odegrali w sali rozpraw w Sądzie Rejonowym w Malborku zdarzenie z czynem przestępczym. Zajęcia w sądzie podobały się młodzieży. Dlatego cała grupa dziękuje Andrzejowi Iwanowskiemu za umożliwienie przeprowadzenia warsztatów w tak szacownym miejscu.

Opracowała Bożena Kędra,

II Liceum Ogólnokształcące w Malborku

ZOBACZ FOTOGALERIĘ  - KLIKNIJ TUTAJ

 

malbork1.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe