Po meczu w Kartuzach zatrzymano pięc osób

  • 03.04.2017, 16:18
  • KWP Gdańsk
Po meczu w Kartuzach zatrzymano pięc osób KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

W sobotę policjanci zatrzymali pięciu kibiców z Wejherowa, którzy podczas meczu wszczynali burdy i awanturowali się. W ręce mundurowych trafili w momencie, gdy opuszczali stadion po meczu Cartusi z Kaszubią Kościerzyna. Policjanci, którzy zabezpieczali sobotni mecz, nie dopuścili do żadnych poważnych incydentów.

W sobotę na stadionie gminnym w Kartuzach odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Cartusią Kartuzy, a Kaszubią Koscierzyna. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwali policjanci z Kartuz i Gdańska. Po meczu mundurowi zatrzymali pięć osób z powiatu wejherowskiego, którzy wszczynali burdy i awanturowali się. Jeden z nich naruszył też nietykalność cielesna jednego z funkcjonariuszy. 23-latek trafił do policyjnego aresztu i następnego dnia usłyszał zarzuty. Pozostała czwórka została ukarana mandatami za zakłócenie porządku publicznego.

Policjanci zabezpieczali sobotnie wydarzenie na terenie całego miasta. Obecni byli na trasach dojazdowych, dworcach, w centrum miasta, w okolicach obiektu oraz kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach. Mundurowi dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Funkcjonariusze profesjonalnie zabezpieczyli to wydarzenie. Nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe