Karambol w Kwidzynie

  • 07.04.2017, 07:53 (aktualizacja 09.04.2017, 22:41)
  • KPP w Kwidzynie
Karambol w Kwidzynie KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:

KWIDZYN Kierujący citroenem berlingo wymusił pierwszeństwo przejazdu 25-latkowi prowadzącemu bmw. W wyniku zderzenia oba pojazdy uderzyły dodatkowo w dwa inne, uszkadzając w ten sposób audi oraz forda. Ze złamanymi żebrami oraz urazami kręgosłupa i głowy do szpitala trafił także pasażer citroena.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj (środa, 5 kwietnia) około godz. 17.30. Na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej z Machutty zderzyły się wówczas cztery samochody osobowe.

-Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 58-letni kierujący citroenem berlingo, jadąc ulicą Warszawską, prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i skręcając w ulicę Machutty, wymusił pierwszeństwo przejazdu 25-latkowi kierującemu bmw. W wyniku zderzenia citroena z bmw, oba pojazdy uderzyły w dwa inne samochody, uszkadzając audi stojące za citroenem i forda skręcającego w ul. Machutty – wyjaśnia mł. asp. Bożena Schab, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie.

W wyniku wypadku do szpitala trafił 59-letni pasażer citroena. Jak informuje kwidzyńska policja poszkodowany miał  złamane żebra, a także doznał urazów kręgosłupa i głowy.

-Na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Przez pewien czas ruch w tym miejscu był utrudniony. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od rozbitych pojazdów i ustalili, że wszyscy kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi – dodaje B. Schab.

Obecnie mundurowi wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze apelują również o zachowanie należytej ostrożności na drogach i uwagę, zwłaszcza podczas niesprzyjającej aury, oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa.

więcej na stronie kwidzyn1.pl

 

 

KPP w Kwidzynie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe